Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

DÖRTTEPE MAHALLE MECLİSİ KURULDU

A. Coşkun EFENDİOĞLU -

DÖRTTEPE MAHALLE MECLİSİ KURULDU
Bu içerik 979 kez okundu.

Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu, mahalle meclislerinin oluşturulması çalışmalarını sürdürüyor.

Daha önce kuruluşları tamamlanan Boğaziçi, Güllük, Kemikler, Cumhuriyet-Emek ile Gürçamlar, Kazıklı, Kıyıkışlacık-Zeytinlikuyu, Bozbük ve Kızılağaç Mahalleleri Meclislerine Dörttepe Mahalle Meclisi de eklendi.

Milas Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük, Yürütme Kurulu Üyeleri Kazım Bayındır ve Mehmet Nergiz’den oluşan Milas Kent Konseyi heyeti tarafından, 19 Şubat Pazartesi günü Milas Kent Konseyi Dörttepe Mahalle Meclisi’nin oluşturulması süreci başlatıldı. 35 vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen ilk toplantıda, Mahalle Meclisi’nin Yürütme Kurulu’nun belirlenerek mahallenin sorunları ve mahallelilerin istemleri ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunulup kararlar alınması amacıyla toplantıların sürdürülmesi kararlaştırıldı.

Toplantının başlangıcında bir konuşma yapan Milas Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük, Kent Konseylerinin yasal zeminleri ve kuruluş felsefesi ve örgütlenme biçimi ile ilgili bilgiler verdi. Milas Kent Konseyi’nde yapılan ve yapılmakta olan çalışmalardan örnekler verip Mahalle Meclislerinin konsey örgütlenmelerinin temelini oluşturduğuna dikkat çeken Başkan Günlük, “Örneğin, Güllük Limanının genişletilmesi girişimlerine karşı, vatandaşlarımızın duyarlılıklarına tercüman olarak çok etkili müdahalelerde bulunduk ve böylece limanın bölgemizde büyük bir çevre sorunu oluşturmasına geçit verilmemiş oldu. Tuzla Sulak Alanı ile ilgili olarak çok önemli iyileştirmelerin yapılmasına aracı olduk. Suriyeli mülteciler ve Zeytincilik Yasası ile ilgili basın açıklaması yaptık. Çomakdağ’ın içme suyu probleminin çözümü konusunda MUSKİ yetkilileriyle görüşüp çözüm sürecini hızlandırdık. Yine Kemikler Muhtarımız Kazım Bayındır’ın katkılarıyla Kemikler Kavşağında yaşanan kazaların önüne geçebilmek için Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğünün çalışma programına Kemikler Kavşağının dahil edilmesini hızlandırdık. Burada kuracağınız mahalle meclisi de, yörenizin birçok sorununa çare ve yeni taleplerinizin gerçekleşmesine vesile olabilecektir” dedi.

Önümüzdeki günlerde daha geniş katılımlı bir toplantı daha yapılarak Mahalle Meclisi’nin kuruluşuna destek verecek diğer hemşehrilerimizin de sürece dahil olmaları dilekleriyle atılan bu ilk adımda imza vererek Kurucu olan vatandaşlarımızın isimleri ise şöyle: Hüseyin FELEK (Dörttepe Mahalle Muhtarı), Hüseyin ÇIRAK, Tufan SARBAN, Süleyman Onur ÇIRAK, Gürcan TOPUZ, Doğukan KARA, Tuncay ETİK, Erdal KÜPELİ, Mehmet ETİK, Hasan KARCI, Sinan ÖZDEMİR, Uğur ÇOLAK, Mustafa ÇAKIR, Mehmet MISIRLI.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X