Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Yeni eğitim döneminde hizmete sunulacak”

A. Kemal KAŞKAR -

“Yeni eğitim döneminde hizmete sunulacak”
Bu içerik 846 kez okundu.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ün Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdindeki girişim ve görüşmeleri sonucunda yeni yurt projelerinin hayata geçirildiği bildirildi.

Muğla Milletvekilleri Özyer ve Öztürk, 2002 yılında Muğla’da 2 bin 673 yatak sayısı ile hizmet verilmekte iken, yapılan yatırımlarla bugün itibarı ile 5 bin 6 yatak sayısı ile hizmet verildiğini belirterek, 5 bin 350 ilave yatak kapasitesi yatırımı ile 10 bin 356 öğrenci kapasitesine ulaşılacağını belirttiler.

 

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu bilgiler verildi …

“Fethiye ilçemizde 300 yatak kapasiteli olarak yatırım programına alınan yurt projesi Özyer ve Öztürk’ün girişimleri sonucu bin yatak kapasitesine çıkartıldı. Yurt binası ile ilgili proje çalışmalarına başlandı ve 2020 yılında hizmete girmesi planlandı.

Milas’ta yapımı tamamlanan 500 yatak kapasiteli yurt binasının eksiklikleri giderildi. Çevre düzenlemesi çalışmalarında da son aşamaya gelindi. Yurt binası, yeni eğitim döneminde öğrencilerimizin hizmetine sunulacaktır.

Muğla Merkezde de 850 yatak kapasiteli yurt inşaatına başlandı.

Muğla Merkez yeni hastane yanındaki 1.500 yatak kapasiteli Yurt, Kredi Yurtlar İl Müdürlüğü Hizmet Binası ve Sosyal Tesisler Yapım İhalesi de yayınlandı. 20 Mart 2018 tarihinde ihalesi yapılacak ve 650 gün içinde bitirilerek, 2019 yılı sonunda hizmete girecektir.

Muğla Merkez’de yatırım programında olan diğer 1.500 yatak kapasiteli yurt için de bu yıl içerisinde ihaleye çıkılacaktır. Bu yurt binası da 2020 yılında hizmete sunulacaktır.

Özyer ve Öztürk; yurt projeleri için başta Sayın Başbakanımız olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız ile Bakanlık yetkililerine teşekkür ederek, öğrencilerimize en modern yurt hizmetlerinin sunulması ve yatak kapasitesinin artırılması için çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Özter ve Öztürk; Muğla Valisi Esengül Civelek ile Muğla Kredi Yurtlar İl Müdürlüğü ekibine de yereldeki hizmetler aşamasında verdikleri destek için teşekkür ederek, Muğla’nın ve Muğlalı hemşerilerimizin en iyisine layık olduğunu ve bu amaçla çalışmalara aralıksız devam edeceklerini belirtti.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X