Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

2018’de alt yapı için 193 milyon TL yatırım planlandı

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

2018’de alt yapı için 193 milyon TL yatırım planlandı
Bu içerik 596 kez okundu.

İlimiz genelindeki altyapı eksiklerini gidermek için, kurulduğu 2014 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin, 2017 yılı sonuna kadar 942 bin metrelik hat çalışması yaptığı bildirildi.

 

“Alt yapıda eksik çok”

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, altyapının Muğla’da büyük bir eksiklik olduğunun altını çizen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, bu eksikliklerin tamamlanması için yoğun çaba harcadıklarını belirterek, “Bildiğiniz üzere Muğla, yüzölçümü bakımından ülkemizin büyük şehirleri arasında. Ayrıca coğrafi koşullara baktığımızda engebeli ve dağlık bir coğrafyada yaşıyoruz. Tabii ki tüm bunlar altyapı çalışmalarında bir takım zorluklara yol açıyor. Yıllardır su sıkıntısı çeken, hatta hiç suyu olmayan bölgelere yeni içme suyu hatları yaptık. Böylece 32 mahalle ve mevkiyi suya kavuşturduk. Kanalizasyon eksiği olan bölgelere yeni hatlar çekerek çevre temizliği ve halk sağlığına büyük katkılar yaptık. Göreve geldiğimiz günden bu yana içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu olarak 942 bin metre hat yaptık” dedi.

 

“2018 yılında altyapıya

193 milyon lira yatırım”

2018 yılında Muğla’daki önemli alt yapı sorunlarına müdahale edeceklerini belirten Başkan Gürün, “Bu yıl alt yapı için 193 milyon TL gibi bir yatırım planlıyoruz. Ula ve Seydikemer ilçe merkezlerinin büyük eksikliği olan kanalizasyon hatlarının yapımına bu yıl başlıyoruz. Bunun yanı sıra Fethiye ilçemizde Hisarönü-Ovacık bölgesinde şebeke hattı yapacağız. Tüm il genelinde de aciliyeti olan bölgeler öncelikli olmak üzere, planlı olarak içme suyu ve kanalizasyon sorunlarının çözümü için tüm imkânlarımızla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X