Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Yeni dönemde de geleceğimize, işimize, ekmeğimize sahip çıkmaya devam edeceğiz!”

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

“Yeni dönemde de geleceğimize, işimize, ekmeğimize sahip çıkmaya devam edeceğiz!”
Bu içerik 445 kez okundu.

Türkiye Maden-İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi’nden, 4 Mart 2018 Pazar günü yapılacak olan 11’inci Şube Olağan Genel Kurul toplantısı öncesinde yazılı bir açıklama yapılarak, “Bizleri bugünlere getiren Maden İşçisi ve Emek dostu arkadaşlarımızdan aldığımız güçle elimizden geldiği kadar onların haklarını çıkarlarını savunmaya çalıştık. İnşallah arkadaşlarımızın bize olan güveniyle de savunmaya devam edeceğiz. 11. Olağan Genel Kurulumuzun Maden İşçisine ve Sendikamıza yakışır bir şekilde, kardeşlik duygusu içinde geçmesi bizim en büyük arzumuzdur” denildi.

Türkiye Maden-İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi Şube Başkanı Osman İlhan imzalı açıklama şöyle …

 

İşçinin içine sinmeyen hiçbir şeyi yapmadık!

Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. Maden Direktörlüğünde 81 Delege, Yeniköy Kemerköy Linyit Direktörlüğünde 15 Delege, TKİ Didim ve Türk - Maadin işyerlerinde 4 Delege olmak üzere tüzük gereği toplam 100 delege seçilmiştir. Tüzüğümüze ve Demokratik usullere uygun olarak yaptığımız delege seçimleri Maden işçisine yakışır dostluk, kardeşlik havası içinde geçmiştir.

Bizleri bugünlere getiren Maden İşçisi ve emek dostu arkadaşlarımızdan aldığımız güçle elimizden geldiği kadar onların haklarını çıkarlarını savunmaya çalıştık. İnşallah arkadaşlarımızın bize olan güveniyle de savunmaya devam edeceğiz. 11. Olağan Genel Kurulumuzun Maden İşçisine ve Sendikamıza yakışır bir şekilde, kardeşlik duygusu içinde geçmesi bizim en büyük arzumuzdur.

Bizim ahlakımızda görev yapan arkadaşların arkasından konuşmak yoktur. Şimdiye kadar görev yapan tüm arkadaşlarımıza sahip çıktık, eksiğimiz vardır ama hilemiz yoktur. Ancak işçinin içine sinmeyen hiçbir şeyi de yapmadık. İşletmenin kuruluşundan itibaren mücadele geleneğinden ve en kritik dönemlerde işçi lehine kriz yönete yönete gelen bir Yönetim kuruluyuz

Yer Altı ve Yer Üstü dahil çalışma hayatı, mevzuat, Sendikalı Toplu Sözleşme görüşmelerinde işçiyi uçuruma atacak hiçbir adım atmadık. Taşeron olarak çalışan arkadaşlarımızın işçi alımlarında öncelikli değerlendirilmesini ve Kamu dönemine ait tazminatların ödenmesi hususunu ilk teklif eden ve kabul ettiren Maden-İş ve Tes İş’tir.

Meselelere, siyasi düşünerek değil ekmeğimizi düşünerek yaklaştık.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi olarak bizler bu yeni dönemde de geleceğimize, işimize, ekmeğimize sahip çıkacak, dayanışma ve yardımlaşmayı yaratacak daha da güçlü bir sendikal örgütlülük var etmek için ülkemizde ve yöremizde Maden - İş kolunda çalışan olan tüm işçi kardeşlerimizi Sendikalı olmaya davet ediyoruz.

4 Mart 2018 Pazar Günü yapılacak olan olağan genel kurulumuzun, sendikamıza, maden işçilerine, bölgemize ve Türkiye işçi sınıfına kazanımlar getirmesini temenni ediyor, tüm emek dostlarının kongremize katılımlarını bekliyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X