Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Polis, eşzamanlı ‘Narko-Sokak’ uygulaması yaptı

Adem KANKAYNAR -

Polis, eşzamanlı ‘Narko-Sokak’ uygulaması yaptı
Bu içerik 1106 kez okundu.

Türkiye genelinde eşzamanlı olarak, Narkotik Daire Başkanlığı tarafından yürütülen ve 81 ilde gerçekleştirilen Narko-Sokak uygulamasında, ilçemizden 45 personel görev alırken, Milas’ın 3 ayrı giriş noktasında, metruk binalarda, eğlence mekânlarında arama ve GBT sorgulama işlemleri yapıldı. Yapılan uygulamada; ruhsatsız silah, uyuşturucu madde, aranan şahıs ve yapılan incelemede imitasyon olduğu belirlenen tarihi eserler ele geçirildi.

Ülkemiz genelinde, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Daire Başkanlığı’nın koordinesinde, 81 ilde yapılan eşzamanlı ‘Narko-Sokak’ adı verilen uygulama, Muğla merkez ve tüm ilçelerinde de gerçekleştirildi.

Muğla Narkotik Şube Müdürlüğü koordinesinde, Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ve KOM Milas Grup Amirliği ekiplerinin katıldığı uygulama, ilçemizin 3 ayrı giriş noktasında, kent merkezindeki metruk binalarda, eğlence mekânlarında gerçekleştirildi.

Yapılan uygulamada; şahısların üst aramalarının yanı sıra GBT sorgulamaları da yapılırken, uyuşturucudan aranan bir şahıs, Akkent yol uygulama noktasında durdurulan bir araçta 7.65 mm çapında Zigzaver marka ruhsatsız silah ve Narkotik köpeği Oscar’ın marifeti ile, araçta zulalanmış olan 21.56 gram metamfetamin (uyuşturucu madde) ele geçirildi.

Şahıslar hakkında adli tahkikat başlatan polis, ayrıca gün içerisinde Milas Kom Grup Amirliği’ne gelen bir ihbarı değerlendirerek uyuşturucu madde olduğu belirtilen bir araçta yapılan arama sonucunda tarihi eser olabileceği düşünülen ve eski yazı ve figürlerin bulunduğu kitap ele geçirdi.

Müze görevlilerince yapılan inceleme sonucunda kitabin imitasyon olduğu ortaya çıktı. Şahıslarla ilgili tahkikat başlatıldı.

Gece ve gündüz bölümünde yarı olarak yapılan uygulamalarda, ilçe merkezindeki metruk binalarda çok detaylı bir arama yapılırken, alkollü eğlence mekânlarında da denetimler yapıldı. Gündüz bölümünde metruk binalarda yapılan aramalara, Narkotik Köpeği Oscar ile birlikte bir başka narkotik köpeği Moli de katıldı.

Gözaltına alınan ve yapılan sorgulamanın ardından Milas Adliyesi’ne sevk edilen iki şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X