Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milaslılar büyük ilgi gösterdi

Adem KANKAYNAR -

Milaslılar büyük ilgi gösterdi
Bu içerik 709 kez okundu.

Türk Kızılayı Marmaris Kan Bağışı Merkezi ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde başlatılan ‘Güvenli Kan Projesi’ kapsamında Milas’ta gerçekleşen kan bağışı kampanyasına yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

İl merkezimizden başlamak üzere tüm ilçelerdeki resmi/özel okul ve kurumların desteğiyle başlatılan ‘Güvenli Kan Projesi’ kapsamında kan bağışına farkındalık yaratacak örnek bir kampanya planlanmış ve Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de konuya duyarlılık göstererek kampanyaya destek çağrısında bulunmuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çağrısı karşılık bulurken, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe Milaslılar büyük ilgi gösterdi.

Başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları olmak üzere, ilçemizdeki tüm resmi ve özel okullarda görev yapan öğretmen, öğrenci ve öğrenci velileri kan bağışında bulunurken, sabah saat 10’da başlayan ve akşam 17’ye kadar devam eden kampanyaya, beklenenin üzerinde bir katılım sağlandı.

 

“Bir ünite kan hayat kurtarır”

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Unutmayalım ki hastanelerde yatan ve acil kan ihtiyacı olan hastalar bulunmaktadır. Yarın bizler de aynı duruma düşebiliriz. Bugün yapacağımız 1 ünite kan nasıl ki bir başkasının hayatını kurtarıyorsa, yarın bize verilecek 1 ünite kan da bize hayat kazandıracaktır. 18 - 65 yaş arasındaki sağlıklı her erkek birey yılda 4 kez, her bayan birey 3 kez kan bağışlayarak tanımadığı insanların hayatlarını kurtarabilmektedir. Türk Kızılayı gezici kan bağış ekiplerinde görev yapan hekimler tarafından gelen tüm gönüllü başvurular değerlendirilerek kan bağışına uygun olunup olunmadığı kontrol edilmekte ve bağışlanan kan, gerekli testlerden geçirildikten sonra ilimizde bulunan hastanelerde tedavi gören ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Bağışlanan bir ünite kandan üç ayrı ürün elde edilmekte ve üç ayrı hastanın hayatı kurtarılabilmektedir” dedi ve kan bağışında bulunanlara teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X