Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Vatandaş odaklı hizmetlerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Vatandaş odaklı hizmetlerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz”
Bu içerik 432 kez okundu.

Evde Bakım Hizmetiyle sağlık alanında birçok hizmet veren Muğla Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların evlerine misafir oluyor. Belediyenin deneyimli personeli, rutin ziyaretler ve ihtiyaç duyulması anında hastaların evlerine gidiyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinde pansuman, yatak yarası bakımı, serum takılması, enjeksiyon, sonda takılması, şeker-tansiyon ölçümü gibi hizmetler veriyor.

Ekipler, talep doğrultusunda saç-sakal tıraşı, vücut bakımı ve banyo gibi hizmetler de veriyor.

 

Tıbbi müdahale 100 bini aştı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılında başlattığı evde bakım hizmeti kapsamında bugüne kadar 12 bin 697 haneyi ziyaret etti. Bu evlerde 106 bin 727 tıbbi müdahalede bulunan ekipler, 27 bin 299 de genel bakım hizmeti verdi.

Ayrıca ihtiyaç durumlarında hasta nakilleri yapan belediye, hasta vatandaşları evinden alıp ilgili sağlık kurumuna götürüyor. Oradaki işlemlerinin de takibini yapan belediye ekipleri, hastayı ücretsiz olarak evine geri götürüyor. Bu hizmetten ise vatandaşlar bugüne kadar 15 bin 880 kez yararlandı.

 

İncitmeden ve gizlilik esaslarına uyarak

Projeleriyle vatandaşların her anında yanında olmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda çağdaş yöntemlerle maddi yardımda da bulunuyor. Vatandaşları incitmeden ve gizlilik esaslarına uyarak temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için Halk Kart ve nakdi yardım yoluyla destekte bulunuyor. Ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilere de kırtasiye yardımı yapılıyor.

 

Hoş geldin Bebek

İl genelinde başlatılan “Hoşgeldin Bebek Yaşama Sırası Sende” projesi ile Muğla’da ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere ulaşılıyor. Proje ile anne karnında ve doğumdan itibaren 24 aylık süreçte bebeklerin bazı ihtiyaçlarının karşılanması, sağlıklı beslenmeleri ile sağlıklı büyüme ve gelişimlerinin sağlanması amaçlanıyor.

İhtiyaç sahibi anne adayı ve yeni doğum yapan annelere, bebekleri 24 aylık olana kadar devam eden hizmet ile dar gelirli anne adayları gebeliklerinde tespit edilerek gerekli bilgilendirme yapılıyor. Doğum yaptıktan sonra yeni doğan bebeğin ihtiyaçlarını kapsayan çanta hediye edilirken, doğum sonrasında belirli zamanlarda ziyaret edilerek annenin ve bebeğin durumu gözlemleniyor.

 

“Vatandaşın mutluluğu, bizim görevimiz”

Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, vatandaş odaklı çalışmalar yürüttüklerini belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Muğla’da vatandaş odaklı, sosyal belediyecilik anlamında birçok projeyi hayata geçirdik ve bunlara her geçen gün yenilerini eklemek, vatandaşlarımıza hak ettikleri hizmetleri sunabilmek için çalışıyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar sevgi, hoşgörü ve güleryüzlü hizmet ilkesiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sağlık ve sosyal alandaki projelerin yanı sıra tüm alanlarda vatandaş odaklı hizmetlerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X