Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Şiir gibi bir gece …

Adem KANKAYNAR -

Şiir gibi bir gece …
Bu içerik 932 kez okundu.

Özel Milas Bilim Lisesi öğretmen ve öğrencileri, farklı şiir seslendirmeleri ve fonda çalınan ve söylenen şarkılarla izleyenlere renkli bir gece yaşattılar.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda gerçekleşen etkinliğe; Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, Milas İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Belediye Meclis Üyesi İbrahim Zeybekoğlu, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Akansu Özgül, okul yöneticileri, Özel Milas Bilim Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra, şiir sever kalabalık bir yurttaş topluluğu izledi.

Özel Milas Bilim Lisesi, geçen yıl ‘Aşk’ teması ile ördüğü şiir gecesini bu sene, ‘Yaşama dair her şey’ üzerine kurdu. Anne-baba-vatan-millet-aşk, kısaca yaşama dair ne varsa Cemal Süreyya’dan Cahit Sıtkı Tarancı’ya, Atilla İlhan’dan Nazım Hikmet’e, Yusuf Hayaloğlu’ndan Ataol Behramoğlu’na kadar birçok şairin şiirleri öğrenciler tarafından sunuldu.

Okulun Müzik Öğretmeni ve gecede okunan şiirlere yan flüt eşliklerinin yanısıra sesi ve yorumuyla şarkılara hayat veren Ece Akın, piyanoda Ümit Bilge (Konuk Öğretmen), gecenin daha da renkli bir hâl almasını sağlarlarken, düzenlemeleri Edebiyat Öğretmeni Tuğba Çetok tarafından yapılan şiirler; Candan Erçetin’in ‘Annem’, Şebnem Ferah’ın ‘Hoşça kal’, Levent Yüksel’in ‘Kadınım’ ve Sezen Aksu’nun ‘Kaybolan Yıllar’ adlı şarkılarıyla salondaki dinleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Gecenin sonunda, Okulun Kurucusu Mustafa Zeybekoğlu, gecenin düzenlenmesinde büyük emekleri olan Öğretmenlere çiçekler takdim ederek teşekkür etti.

Öğretmen ve öğrenciler, en büyük teşekkürü ise dinleyicilerin ayakta alkışlarıyla aldılar ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X