Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Türkiye Üçüncülüğü’ Milli Formayı getirdi

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

‘Türkiye Üçüncülüğü’ Milli Formayı getirdi
Bu içerik 520 kez okundu.

Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Spor Lisesi’nin Güreş sporcularından Ramazan Tekin, 22 - 26 Şubat tarihleri arasında Konya’da yapılan ve Türkiye Güreş Federasyonu Greko Romen Güreş Şampiyonasında kendi yaş grubunda Türkiye Üçüncüsü oldu.

51 kiloda mindere çıkan Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi sporcusu Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Spor Lisesi öğrencisi Ramazan Tekin’in Güreş Antrenörlüğünü Milli Takım sporcularımızdan ve antrenörlerinden Beden Eğitimi Öğretmeni Bünyamin Emik ve Milas Güreş Eğitim Merkezi Antrenörleri Mustafa Boylu ve Abdullah Aldemir yaptılar.

Elde ettiği bu önemli başarısıyla Milli Takım Kampına davet edilen genç sporcumuz Ramazan Tekin, 8 - 10 Mart tarihleri arasında Bilecik’te yapılacak olan Türk Milli Güreş Takımı Kampına katılacak.

Yaklaşık 15 - 20 gün sürecek Milli Takım Kampında Milli Takım Antrenörleri eşliğinde çalışacak olan sporcumuz Ramazan Tekin, yapılacak değerlendirme ve kamp sonrasında belki de ilk ulusal veya uluslararası bir Güreş Şampiyonasında Milli Takım Forması ile mücadele edecek.

 

“Başarılar sürecektir”

Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Spor Lisesi’nin başarılı sporcusu Ramazan Tekin’i kutlayan Okul Müdürü Ercan Çatak, sporcu öğrencisinin hem okullarının adını hem de Milas’ın adını başarıyla duyurduğunu belirterek, Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Spor Lisesi’nin spordaki başarılarına bundan sonraki günlerde de devam edeceğini söyledi.

Çatak yaptığı açıklamada, “Elde edilen spor başarıları nedeniyle beden eğitimi öğretmenlerimizle başarılarılarda en büyük pay sahibi olan sporcu öğrencilerimizi kutluyor ve hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X