Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

İYİ Parti İlçe Yönetiminden ziyaretler …

Adem KANKAYNAR -

İYİ Parti İlçe Yönetiminden ziyaretler …
Bu içerik 1572 kez okundu.

İYİ Parti Milas İlçe teşkilatı, ilçemizdeki resmi kurum ve sivil toplum örgütlerine yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri; Milas Cumhuriyet Başsavcılığı, Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Milas Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanlığı, Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ve Garnizon Komutanlığını ziyaret ettiler ...

 

6 Şubat 2018 tarihinde birinci olağan genel kurulunu gerçekleştiren ve yeni yönetim kurulunu oluşturan İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı, mazbatalarını aldıktan sonra Milas Kaymakamı Eren Arslan’dan başlamak kaydıyla, ilçemizdeki resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik başlattığı ziyaretleri sürdürüyor.

Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava’yı makamında ziyaret eden İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı bu kez; Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Devrim, Milas Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özay Sabancı, Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Nurol Paskal ve Garnizon Komutanı Hava Sistem Albay Cenk Erataç’ı makamında ziyaret ederek, bir yandan yeni yönetim kurulu üyelerini tanıttılar, diğer yandan da teşkilatları ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

 

“Ülkemize ve milletimize hizmet için yola

çıkan herkesin yanındayız”

Ziyaret kapsamında Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Devrim’i ziyaret eden İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ve arkadaşları, ilçe teşkilatı olarak neler yapmayı amaçladıklarını anlatırken, Başkan Çayırlı; “İlk günden beri söylediğimiz nokta; ülkemizin birlik ve beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, Cumhuriyetimizin temel değerleri noktasında aynı düşüncelere sahip olan herkese kapımız açık olacak. Bizler kimseyi ötekileştirmeden, bu değerleri kendisine yaşam felsefesi olarak gören/uygulamada da gösteren herkesle bir araya gelecek, milletimiz için birlikte çalışacağız” dedi.

Kendileri gibi Oda’nın da gerçekleştirdiği kongre sonrası oluşan yeni yönetime başarılar dileyen Başkan Çayırlı ve arkadaşlarına teşekkür eden Oda Başkanı Celal Devrim ise, göreve geldikleri günden bu yana, başta kendi üyeleri olmak üzere, insan odaklı bir hizmet anlayışı ile hareket ettiklerini; şeffaf, katılımcı bir yönetim şekli ile tüm üyelerin acılarını, sevinçlerini paylaşmaya özen gösterdiklerini belirterek şöyle devam etti:

“Elbette önceliğimiz üyelerimizin sorunlarıdır, ancak toplumun genel manadaki sıkıntılarına da sessiz kalmamaya özen gösteriyoruz. Bu anlamda ülkemize ve milletimize hizmet etme adına yola çıkan herkesin yanındayız.”

 

“Market zincirlerine karşı küçük

esnafın çıkış noktası …”

Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Devrim’in ardından, Milas Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Özay Sabancı’yı ziyaret eden İyi Parti Milas İlçe Teşkilatı, burada da AVM’ler ve market zincirlerine karşı küçük esnafın nasıl korunacağı konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette, küçük esnaf grubu olan mahalle bakkallarının market zincirleri ile mücadelesi konusunda çözüm önerilerini sunan Başkan Çayırlı;

“Bu anlamda vatandaşlarımızın yerli esnafa sahip çıkması, market zincirlerinin sadece bakkalların değil, tuhafiyeci, zücaciyeci, beyaz eşya satanlarından tutun da en küçük esnafın sattığı ürünleri satması yerli esnafı bu ekonomik dar boğazda kredilerini ödeyemez hale getirdi. Çözüm noktasında bu sorun aslında ülke sorunudur. Sadece yerel yönetimlere mal edilmesi son derece yanlış veya eksik olur. Çözüm olarak öncelikle küçük esnafı koruyacak yeni bir sistemin hayata geçmesi gerekir. Tıpkı Avrupa’da olduğu gibi şehrin nüfusuna, cadde veya bulvardaki esnaf sayısına ve türüne göre ruhsat verilmesi gerekir. Bu konuda yasal düzenlemeler yapılması gerektiğini bir kez daha hatırlatmakla birlikte, KOBİ’lerin de finansman ve teşviklerle ayakta kalmasına yardımcı olunması gerekir. Ancak eşit rekabet koşulları sağlanırsa küçük ve orta ölçekli işletmeler ayakta kalır” dedi.

   

“Önümüzdeki dönem kırsalda taşıma

sorunu ortaya çıkabilir”

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerin biri de, Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Nurol Paskal’a oldu. Kısaca kendilerini anlatan ilçe teşkilatına şoför esnafının sıkıntılarını anlattı.

Muğla Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanlığı öncülüğünde başlatılan dönüşüm projesi kapsamında merkezlerde, çok önemli bir mesafenin alındığına dikkat çeken Oda Başkanı Paskal; “Ancak kırsalda büyük sıkıntılarımız var. Zaten oradaki kooperatifler ve şoför esnafı ayakta durmakta zorlanırken, değişim adı altında esnafının daha da zor durumda bırakılmasını doğru bulmuyoruz. Böyle bir davranış üyemize, yasaları öne sürerek ‘yaşama-öl’ demektir. Bu konuda yetkililerle görüşüyoruz. En azından kırsaldaki esnafa biraz daha süre tanınmasını talep ediyoruz” diyerek, şoför esnafının birçok konudaki sıkıntılarını aktardı.

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı, Şoförler Odası’nın ardından Milas Garnizon Komutanı Hava Sistem Albay Cenk Erataç’ı makamında ziyaret ettiler.  

 

Milas Gençlikspor Kulübü Başkanı

Köksal’dan, ‘hayırlı olsun’ ziyareti …

İYİ Parti İlçe Teşkilatı kurum-kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarını belli bir program çerçevesinde ziyaret ederken, öte yandan teşkilata da ‘hayırlı olsun’ ziyaretleri gerçekleşiyor. Bu anlamda Milas sporunun her kademesinde faaliyet gösteren Milas Gençlik Spor Kulübü Başkanı Ersin Köksal da, İlçe Başkanı Çayırlı ve arkadaşlarını parti hizmet binasında ziyaret ederek, oluşan yeni yönetime başarılar diledi.

Ziyarette amatör sporun; ekonomik yapısı, tesis, stad, sporcu-kulüp ilişkileri ve devlet destekleri hususundaki konular paylaşıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X