Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘AKUT Bodrum’ yararına yarın Bodrum’da konser yapılacak

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

‘AKUT Bodrum’ yararına yarın Bodrum’da konser yapılacak
Bu içerik 512 kez okundu.

AKUT Bodrum’un, acil ihtiyaçları olan araçlar ve kurtarma malzemeleri için bir dizi kampanya başlattığı ve bu kampanyada söyleşi, konserler, sergiler, seminerler ve bağış kampanyaları gibi bir dizi etkinliklerin programlandığı bildirildi. Bu çerçevede ilk olarak, Artçı Sanat Evi tarafından Herodot 3 Yaş Akademisinin katkılarıyla, gelirinin tamamının AKUT Bodrum’a bağışlanacağı bir gece düzenlendi.

3 Mart Cumartesi günü (yarın) Herodot Kültür Merkezi’nde saat 17:30’da, Nasuh Mahruki ile “AKUT ve Doğal Afetler” konulu söyleşi ile başlayacak etkinlik konserle sürecek.

Konserde dünyanın ve Türkiye’nin klasik müziklerini, ülkemizde ve yurt dışında birçok konserler vermiş, değerli sanatçılarımızdan Duo da İlker Uyar - Adil Severcan, Piyanolu Trio da Ümüt Başar Kamerli, Murat Uçar ve Oğuz Ozan Bilen sunacaklar. Burcu Hasekili Coşkun, Defne Kozanoğlu Tokay ve Şahin Kapar da gitarıyla konsere solist olarak katılacak.

Bu arada, kampanyaya Bodrumlu esnaflardan Konacık Ticaret’in sahibi Mehmet Ali Altmış, hava kompresörü, sunta kesme ve el aletleri, dünyaca ünlü Aikido hocalarından Mustafa Aygün 5 KW’lık bir jeneratör, Karcher firması da basınçlı yıkama makinası bağışlayarak destekte bulundular.

Kampanya hakkında bilgi veren AKUT Bodrum Ekip lideri Sadettin Uslu, “Bildiğiniz gibi Bodrum ekibinin tam on yıl önce, Şubat ayında, Sayın BODTO YK Başkanımız Mahmut Kocadon öncülüğünde, Onursal Başkanımız Nasuh Mahruki’nin katılımıyla, Alp Emre Kököz’ün ekip liderliğinde ve Bodrum halkının katılımıyla ilk toplantısı gerçekleştirilmişti. Geride bıraktığımız 10 yıllık süreçte, Konacık eski Belediye Başkanımız Mehmet Tosun ve şu an Bodrum Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon başta olmak üzere, gerek Bodrum’da yaşayan, gerekse Bodrum dışında yaşayan hayırsever halkımızın destekleriyle bugünlere geldik. Bugüne kadarki ve bundan sonraki desteklerinden dolayı herkese teşekkür ederiz. Bu desteklerle Türkiye’deki AKUT ekipleri içerisinde en kapsamlı eğitim ve operasyon merkezini inşa ettik. Birçok operasyon ve çalışmalar gerçekleştirdik. İyi günde ve kötü günde her zaman 7/24 halkımızın yanında bulunduk. Şimdi ise operasyona çıkacak aracımız yok. Herhangi bir afette, arama kurtarma operasyonlarımızda ve eğitimlerimizde ihtiyacımız olan 1 kamyonet, Personel taşımak için 1 minibüs, 1 kurtarma aracı ve birçok malzemenin temini için kampanya başlattık. İnsanlar bazen maddi desteklerde bulunuyor, bazen malzeme desteğinde, bazen de bu konserde olduğu gibi yurdumuzun dört bir köşesinden gelerek emekleriyle destek oluyor. Bugüne kadar olduğu gibi, bu gün ve sonrasında da destekleriniz ile en kısa zamanda eksiklerimizi tamamlayarak, daha çok cana hep birlikte dokunacağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Şahsım ve ekibim adına şimdiden teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X