Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİTSO - Milas Müzesi işbirliğinde düzenlenen konferanslar dizisi bugün başlıyor …

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

MİTSO - Milas Müzesi işbirliğinde düzenlenen konferanslar dizisi bugün başlıyor …
Bu içerik 490 kez okundu.

UNESCO’nun dünya mirası geçici listesinde yer alan Milas’ın Uzunyuva arkeolojik sit alanındaki Hekatomnos Anıtmezarı’nın tarihi ve arkeolojik özellikleri, Milas Ticaret ve Sanayi Odası ile Milas Müzesi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenecek konferanslar dizisiyle anlatılacak.

İlk konferans, bugün saat 14’te MİTSO toplantı salonunda yapılacak. Hekatomnos arkeolojik kazı ekibinden, Başkent Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Işık tarafından, “Hekatomnos Mezar Anıtı duvar resimleri: Figürler, Kompozisyon, İkonografi ve Sitil üzerine gözlemler” konusunda verilecek.

MİTSO toplantı salonunda 7 Mart Çarşamba günü yapılacak olan ikinci konferansta ise, Hekatomnos Anıtmezarı kazı ekibinden, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Işık, “Hekatomnos Lahdi, Satraplar ve Eceler” konulu sunumda bulunacak.

Hekatomnos Anıtmezarı konferanslar dizisinin üçüncüsünde, Hekatomnos arkeolojik kazı ekibinden, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğretim üyesi ve Milas, Tarih, Kültür ve Arkeoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden Yrd. Doç. Dr. Abuzer Kızıl, “Milas Uzunyuva - Hekatomneion Mimarisi” konulu sunum yapacak.

Konferanslar dizisinin dördüncüsü, “Hekatomnos’un izinde ölü ve kült adakları” konusunda, Hekatomnos arkeolojik kazı ekibinden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Diler tarafından verilecek ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X