Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pazar günü Muğla’da

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pazar günü Muğla’da
Bu içerik 861 kez okundu.

AK Parti Muğla İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla programına ve 28 Şubat sürecine ilişkin açıklamalar yapıldı.

İl Başkanı Kadem Mete’nin, “İl Kadın Kolları Başkanımız ve İl Başkan Yardımcımız sizlere, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla programına ve demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen 28 Şubat’ın yıldönümüne ilişkin açıklama yapacaklar” sunuşuyla başlayan basın toplantısında ilk açıklama İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz’den geldi.

Toksöz, “4 Mart Pazar günü saat 16’da Menteşe Spor Salonunda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile il kongremizi gerçekleştireceğiz. Buradan başta hanım kardeşlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı kongremize davet ediyorum” dedi.

Daha sonra söz alan İnsan Hakları Birim Başkanı Fatih Ölemez ise 28 Şubat’ın yıldönümü dolayısıyla şunları söyledi:

“28 Şubat 1997 tarihinde Türkiye post modern bir darbeye muhatap oldu. Bugün 28 Şubat darbesinin yıldönümü vesilesiyle tüm darbeleri bir kez daha şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Darbe bir insanlık suçudur. Zira, darbe eylemiyle insanların başta yaşama hakları elinden alınmakta, bireysel ve toplumsal her türlü özgürlükleri kesintiye uğratılmaktadır. 28 Şubat döneminde bireysel özgürlükler bağlamında, insanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük. Bu milletin çocukları ilköğretimden üniversite çağına kadar eğitim hayatından yoksun bırakıldılar. Dini inançları sebebiyle çalışma hakları dâhil tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı, haince fişlendiler. Başörtülü kadınlarımız, örtülü oldukları gerekçesiyle kamu hizmeti alamadılar. Bazı firmalar ise yeşil sermaye denilerek ihalelere alınmayıp teşebbüs hürriyetleri kısıtlandı ve ekonomiye, işgücüne yapacakları katkıyı yerine getiremediler. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak illegal yapılara aktarıldı. Medya, attığı manşetlerle meşru hükümeti devirdi, siyasi darbe yaptı.

Darbeciler tarafından Başbakanlar, Bakanlar hükümetten tard edildi. Partiler kapatıldı. Ankara sokaklarında tanklar yürütülerek siyasete, demokrasiye ve insan haklarına ‘balans ayarı (!)’ yapıldı. Bürokrasinin bir ayağı olan Milli Güvenlik Kurulu kararlarıyla siyasiler hizaya çekiliphükümet yönetimi vesayet odaklarına teslim edildi.

Ancak, 15 Temmuz Darbe girişiminde de açıkça ortaya konulduğu üzere hükümetimiz ve milletimiz darbeler tarihine nokta koymuştur. Son hain örneğini 15 Temmuz’da bir kez daha yaşadığımız her türlü darbe ve darbe girişimini artık tarihin karanlık sayfalarına gömüyoruz.

AK Parti olarak bu noktadaki kararlığımızı, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizden aldığımız güçle her türlü vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete deklare ediyoruz. Milletimizin feraseti, cesaret ve gayreti ile artık o günleri hiçbir zaman yaşamayacağımıza inanıyoruz. Milletin kendi kendini yönetme hakkının ve milli iradeye saygının ülkemizdeki siyasi, hukuki ve sivil tüm kurum, kuruluş ve bireylerce kabul görmesini diliyoruz.

Geçmişten gelen kadim medeniyetimizin tecrübesi ile geleceğe, güçlü ve lider Türkiye’ye daha emin adımlarla yürüyoruz. 16 yıldır her daim yanımızda olan milletimize saygıyla şükranlarımızı sunuyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X