Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘1 Mart Muhasebeciler Günü’ buluşması

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

‘1 Mart Muhasebeciler Günü’ buluşması
Bu içerik 611 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, 1 Mart Muhasebeciler Günü’nü kutlamak amacıyla ilçemizde görev yapmakta olan Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler ile öğle yemekli bir buluşma etkinliği düzenledi.

Etkinliğe Kaymakam Eren Arslan, Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Garnizon Komutanı Albay Cenk Erataç, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Raci Usta, Muğla Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Sekreteri Servet Evran, Odanın Milas temsilcileri Aydan Mergen Özcan ve Cüneyt Hafız ile Milas’taki diğer Serbest Muhasebecilerle Mali Müşavirler katıldılar.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, etkinliğin açılış konuşmasını yapan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, dünyada farklı tarihlerde kutlanmakta olan ‘Muhasebeciler Günü’nün Türkiye’de 1 Mart’ta kutlanmakta olduğunu belirterek, “1 Mart, 3568 Sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Müşavirlik Kanunu’nun Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sevk edildiği tarihtir. Muhasebeciler Günü olarak 1Mart’ın tercih edilmiş olmasının bir nedeni de, o dönemde 1 Mart’ın aynı zamanda ‘Mali Yılbaşı’ olarak kabul edilmesidir. Ben de MİTSO olarak siz değerli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirlerimizin gününüzü kutlarım” dedi.

Özer, konuşmasının devamında MİTSO’nun faaliyetlerinden de kısaca söz ederek, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlere, yaptıracakları işlemlerde MİTSO olarak her zaman yardımcı olmaya çalışacaklarını söyledi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer daha sonra, Milas’ta 48 yıldır serbest muhasebecilik yapmakta olan Uğural Yolcu’ya ‘En Kıdemli Muhasebeci’ olarak bir anı tabağı armağan etti.

Muğla Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Sekreteri Servet Evran da konuşmasında, 1 Mart Muhasebeciler Gününü kutlamak için MİTSO’nun düzenlediği davet için Oda yönetimine teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X