Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Gündem: Milas 2. Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği

Adem KANKAYNAR -

Gündem: Milas 2. Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği
Bu içerik 1040 kez okundu.

Bu sene 11 - 13 Mayıs 2018 tarihleri arasında 2’ncisi düzenlenecek olan Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği’nde yer alacak etkinlikler, ilçemizin ulusal ve uluslararası boyutta tanıtımının nasıl yapılması gerektiği konuları masaya yatırılarak, düzenleme komitesi ve basın mensupları arasında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram ve festivalin düzenlenmesinde arka planda teknik ekip olarak görev alan bazı öğretmenlerle, ilçemizdeki basın mensupları bir araya gelerek, festivalin içeriği ve tanıtımı konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın makam odasında gerçekleşen toplantının başında, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; “Bildiğiniz gibi geçen yıl birincisini düzenlediğimiz Balık Festivalimiz ve Çocuk Oyunları Şenliğimizde iki ayrı rekor kırarak ilçemizin adını Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdırdık. Bizim için bu ilk adımdı ve bunu başardık. Bu sene ikinci kez düzenleyeceğiz ve yine bazı projelerle rekor kırmaya çalışacağız, diğer yandan da ilçemizin yurt içinde ve yurt dışında tanıtımını yapma adına farklılıklar ortaya koymak durumundayız.

Sonuçta yapacağımız tüm organizasyonları, gerek yurt geneline ve gerekse bütün dünyaya tanıtacak olan sizlersiniz. Dolayısıyla düzenlenecek festivalin içeriğinde neler olmalı, bu organizasyonda neleri ön plana çıkarmalıyız, tanıtım konusunda varsa eksikliklerimiz ya da yeni neler yapabiliriz diye ilçemizdeki basın mensuplarımızla bir araya gelmek istedik” diyerek, festival programını ana hatlarıyla aktardı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bal, konuşmasını tamamladıktan sonra sözü, sırasıyla toplantıya katılan basın mensuplarına bıraktı. Söz alan basın mensupları da festival programı içeriğinde nelerin olması gerektiği, hangi konular öne çıkarıldığında yaygın basının da dikkatinin çekilebileceği, tanıtım konusunda da hangi yolların izlenmesi gerektiği ile ilgili olarak düşüncelerini dile getirdiler.

Toplantıda, özellikle sosyal medyanın aktif bir şekilde kullanılması, haber sitelerinde sürekli duyurubyapılması, ilçemizin Muğla-Denizli ve Söke-İzmir Karayolu üzerinde afişlerle konuya dikkat çekilmesi gibi birçok husus gündeme getirildi ve önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelinmesi kararlaştırılarak, toplantı sona erdirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X