Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yorgun bina, yağışlara dayanamadı ve …

Yorgun bina, yağışlara dayanamadı ve …
Bu içerik 1231 kez okundu.

İlçemiz Hacıapti Mahallesi, Eski Hastane Caddesi’nde, Milli Emlak Müdürlüğü’nün mülkiyetindeki, yaklaşık 15 yıl önce konut sahibinin ölümüyle boşalan müstakil ev, birkaç gündür yağan yağmur nedeniyle, hemen önündeki Ali Aydın’a ait binanın üzerine göçtü.

Sabah saat 06.30 sularında, Ali Aydın ve ailesi uykudayken meydana gelen göçükte, kimsenin burnu kanamadı, ancak göçme nedeniyle evin bir bölümü kullanılmaz hale geldi.

Yaklaşık 15 yıl önce konut sahibinin ölümü sonrasında boşaltılan ve bir daha kullanılmayan, bir anlamda ‘metruk’ olarak adlandırılabilecek boş binanın birden büyük bir gürültüyle kendi evlerinin üzerine göçtüğünü belirten Ali Aydın ve ağabeyi Cem Aydın; “Neye uğradığımızı şaşırdık. Büyük bir gürültüyle yataklarımızdan fırlayarak kendimizi dışarı attık. Gördüğümüz manzara karşısında olayı ucuz atlattığımızı anladık. Çünkü hemen evimizin arkasındaki boş binanın bir bölümü, bizim evin çatısına uçmuş, beton parçaları çatıyı delerek evin içerisine düşmüştü. Hepimiz uykudaydık ve olayı ucuz atlattık” diyerek, yaşadıkları şoku anlatırken, diğer yandan geçtiğimiz yılın kış aylarından başlayarak konuyu defalarca ilgililere dilekçe ile bildirdiklerini ancak herhangi bir netice alamadıklarını ileri sürdüler.

 

“Bina, bakımsızlıktan çöktü”

15 yıldır binanın boş olması nedeniyle herhangi bir bakım yapılmadığını belirten Cem ve Ali Aydın kardeşler; “İçerisinde birileri yaşamış olsaydı bu bina çökmezdi. Şimdilik bir bölümü göçtü fakat tehlike henüz geçmiş değil. Yağacak bir yağmurla, muhtemelen binanın geri kalan kısmı da göçecek. Bu kez kimseye bir şey olmadı, ancak bir sonrakinde bizlerden birileri hayatını kaybederse sorumlusu kim olacak” diye soruyorlar.

 

“Ali Aydın’a ait evin bir bölümü kullanılmaz hale geldi”

Meydana gelen göçük nedeniyle Ali Aydın’a ait evin bir bölümü kullanılmaz hale gelirken, zarar gören çatı nedeniyle mevsimin de kış olduğu düşünülürse, yağacak yağmurun doğrudan evin içine dolacağını belirten Aydın kardeşler; “Bu şartlarda burada yaşamak mümkün değil. Bir an önce yetkililer, metruk binanın geri kalan kısmının göçmesini engelleyecek tedbirler almalı ve bizleri de yaşadığımız bu mağduriyetten kurtarmalılar” diyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X