Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu’ndan ziyaretler …

Adem KANKAYNAR -

Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu’ndan ziyaretler …
Bu içerik 1531 kez okundu.

Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, ilçemizdeki siyasi partileri ziyaret ederek, Milas için beklentilerini, isteklerini ve düşüncelerini paylaştılar.

Milas Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük ve Yürütme Kurulu Üyeleri, sırasıyla İYİ Parti, AKP, CHP ve MHP ilçe yöneticilerini ziyaret ettiler.

Ziyaretlerde, Milas Kent Konseyi Başkanı Günlük, görevlerinin yalnızca ilçemizi ilgilendiren konularda fikir üretmek, çözümüne katkıda bulunmak olduğuna ve gönüllülük esasıyla kentin öne çıkan sorunlarına kafa yoran, çözümü konusunda fikirler üretmeye gayret ettiklerini belirterek, “Kent Konseyi olarak oluşturulmuş bir bütçemiz yok… Dolayısıyla bizler tamamen Milas sevdalıları olarak kendimizi görüyor, bu kent için neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. İlçemiz ile ilgili bazı kronik hale gelmiş sorunlarımız var. Bunlardan bazıları; hava kirliliği, trafik sorunu, hepimizi yakından ilgilendiren kentimizin tarihi ve doğal güzelliklerinin korunması gibi…

Biz bu konuları ilgililere/yetkililere iletiyor, mevzuatlar çerçevesinde iletilen sorunların giderilmesine katkıda bulunuyoruz. Kimi zaman ilettiğimiz sorunlar yasalara uygun olmadığı gerekçesiyle dikkate alınmıyor, kimi zaman ciddi bütçe gerektirdiği için öteleniyor, kimi zaman da yerel yönetimlerden çok genel iktidarın çözüme kavuşturması gerektiğinden, bekliyor. İşte bu noktada tüm siyasi partilerimize iş düşüyor. Kent Konseyi olarak, iktidar veya muhalefet ayırımı yapmaksızın, bulunduğumuz yerdeki siyasi partilerin temsilcilerine ya da bölge milletvekillerimize ulaşarak, sorunu aktarıyoruz. Biz, bu kenti birlikte yönetelim, hemen her konuda birlikte hareket edelim, toplumun tüm kesimleriyle işbirliği yaparak, ilçemizi yaşanabilir bir kent haline getirelim düşüncesiyle, hiçbir karşılık beklemeden bu görevleri yapıyoruz. Bireysel mücadelen çok, toplumsal mücadeleye, birlikte yapılacak mücadeleye önem veriyoruz. Güçbirliği yaptığımız zaman çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok diye düşünüyoruz” diyerek, Kent Konseyi’nin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

“İYİ Parti olarak çalışmalarınızı

önemsiyoruz”

Ziyaret nedeniyle teşekkür eden İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ise bütünüyle toplumu ilgilendiren konularda, ülkeyi yönetenlerin mutlaka bir yasal düzenleme sırasında, konuya doğrudan muhatap olan kişi ya da kurumlar, sivil toplum örgütlerinden görüş alınması gerektiğini belirterek şöyle devam etti:

“Çalışmalarınızı uzun zamandır takip eden, bu çalışmaları önemseyen ve takdir eden biriyim. Aslında hepimiz aynı gemide yolculuk yapıyoruz. Hepimiz bu kentte yaşıyor, geleceğimizi de bu kentte şekillendiriyoruz. Dolaysıyla birlikte hareket etme konusunda sizinle hemfikiriz. Bildiğiniz gibi bizler yeni kurulmuş bir partiyiz. Partimizin üst kademesindeki yöneticilerimiz bir yandan toplumun tüm kesimleriyle görüşerek, halkın gerçek gündemini tespit ediyor, çözüm yolunun ne olacağı konusunda onlardan görüş alıyor, bir yandan da parti programını hazırlıyorlar. Bir anlamda toplumsal mutabakatın sağlanması hedefleniyor. Bu süreçte ilçe teşkilatı olarak bizler de, kendi bulunduğumuz, yaşadığımız kentin sorunlarını birlikte tespit edecek, birlikte de çözüm bulacağız.”

 

“Taşın altına elimi değil, gövdemi

koymak için yemin ettim”

Milas Kent Konseyi yöneticileri, İYİ Parti’nin ardından AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar ve arkadaşlarını ziyaret ettiler. Ziyarette, İlçe Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Bingöl ve bazı ilçe yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük’ü büyük bir dikkatle dinleyen İlçe Başkanı Acar, genç yaşına rağmen uzun yıllar siyasetin içinde bulunması nedeniyle, kentin bugün yaşadığı ve acilen çözülmesi gereken sorunlarını bildiğini belirterek; “İşte tüm bu sorunların çözülmesi için taşın altına sadece elimi değil, gövdemi koymak için yemin ettim. Dolayısıyla bize düşen ne varsa yapmaya, Milas için birlikte hareket etmeye ben ve arkadaşlarım hazırız” dedi.

Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkan ve Üyeleri, İYİ Parti ve AKP ilçe teşkilatlarının ardından gün içinde CHP ve MHP ilçe yönetimlerini de ziyaret ederek, kent ile ilgili düşüncelerini paylaştılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X