Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yörüklere tam destek …

Adem KANKAYNAR -

Yörüklere tam destek …
Bu içerik 821 kez okundu.

 

Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Erkan Turgut ve yönetim kurulu üyeleri, Milas Kaymakamı Eren Arslan başta olmak üzere ilçemizdeki bazı sivil toplum kuruluşlarına ziyaretlerde bulundular. Çalışmalarını ve gelecekteki hedeflerini anlatan Yörükler, ziyaret ettikleri kurumlardan tam destek aldılar.

 

Kuruluşundan bu yana çeşitli etkinliklere imza atan Milas Yörük Obaları Kültür Derneği’nin Başkan ve Yöneticileri, bir yandan bahar aylarından başlayarak yaz boyunca yapmayı planladıkları etkinliklerin programını hazırlarken, diğer yandan da bu çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunmak üzere bir dizi ziyaretlerde bulunuyor.

Dernek Başkanı Erkan Turgut ve yönetim kurulu üyeleri bu anlamda; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Nurol Paskal, Milas Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Mustafa Sezgin, Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Devrim, Milas Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Özay Sabancı ve son olarak da Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı’yı ziyaret ettiler.

İlk olarak Milas KaymakamıEren Arslan’ı makamında ziyaret eden Yörük Obaları Kültür Derneği, Japonya’dan dönen Kaymakam Eren Arslan’a ‘hoş geldiniz’ diyerek, önümüzdeki dönemde yapacakları faaliyetler hakkında bilgi verdiler.

Ziyaret nedeniyle teşekkür eden Kaymakam Arslan, özellikle kültür derneklerin toplumların gelişmesi, sahip oldukları kültüre sahip çıkmaları ve yaşatmaları açısından son derece önemli olduğunu belirterek, gönüllülük esasıyla bu derneklerde görev alan tüm üyelere teşekkür etti.

Yanlarında getirdikleri Yörük kültürüne has poşuyu Kaymakam Arslan’a takdim eden Yörükler, daha sonra Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nurol Paskal’ı ziyaret ettiler.

Kısa bir süre önce yapılan genel kurulda yeniden başkanlığa seçilen Paskal’ı ve oluşan yeni yönetimi kutlayan Yörükler, bir yandan kendi çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunurken, bir yandan da şoför esnafın genel sorunları ve çözümü konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Büyük bir Yörük Çadırı’nın ilk adımlarını Milas’ta atmaya hazırlandıklarını dile getiren Dernek Başkanı Erkan Turgut, Milas Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Mustafa Sezgin ile de bu düşünceleri paylaştı.

Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Mustafa Sezgin de ziyaretlerinden dolayı Yörük Obaları Derneği Başkanı Turgut’a ve dernek yöneticilerine teşekkür etti.

Daha sonra Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Devrim’i makamında ziyaret eden Yörük Obaları Derneği Başkanı Erkan Turgut ve yöneticiler, son genel kurulda güven tazeleyen Celal Devrim’i kutladılar. Başkan Celal Devrim ise ziyaretlerinden dolayı dernek yöneticilerine teşekkür etti.

Milas Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özay Sabancı ve Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı’yı da makamlarında ziyaret eden Yörük Obaları Kültür Derneği yöneticileri, iki başkana da hayırlı olsun diyerek, dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Sabancı ve Atıcı da, Yörük Obaları Kültür Derneği yöneticilerine teşekkür ederek, tüm çalışmalarında destek sözü verdiler …

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X