Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Hekatomnos Lahiti, Satraplar ve Eceler”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Hekatomnos Lahiti, Satraplar ve Eceler”
Bu içerik 606 kez okundu.

 

Milas Müzesi Müdürlüğü ile Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın işbirliğinde düzenlenen ve MİTSO Toplantı Salonunda bugün saat 15’te yapılacak olan ‘Arkeoloji Konferansları’nın ikincisinde, Prof. Dr. Fahri Işık tarafından, Uzunyuva Arkeolojik sit alanında bulunan Hekatomnos lahiti anlatılacak.

Aynı zamanda Uzunyuva Arkeolojik Kurtarma Kazısı Danışma Kurulu Üyesi de olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Işık, “Hekatomnos Lahiti, Satraplar ve Eceler” konulu sunumunda, lahit üzerindeki kabartmaların özelliklerini ve neyi anlatmak istediklerini dile getirecek.

Milas Müzesi Müdürlüğü ile MİTSO’nun işbirliğinde düzenlenmekte olan Arkeoloji Konferanslarının ilki geçen hafta düzenlenmiş ve Prof. Dr. Cengiz Işık, Hekatomnos anıtmezarının lahit odasındaki duvar resimlerinin özelliklerini anlatmıştı.

Konferanslar, önümüzdeki haftalarda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Abuzer Kızıl’ın “Milas Uzunyuva Hekatomneion Mimarisi” ve Prof. Dr. Adnan Diler’in “Hekatomnos’un izinde Kült ve Ölü Adakları” başlıklı sunumlarıyla sürecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X