Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Milas’a ve Milaslı Çiftçiye yakışır bir bina olmuş”

Adem KANKAYNAR -

“Milas’a ve Milaslı Çiftçiye yakışır bir bina olmuş”
Bu içerik 625 kez okundu.

 

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Ziraat Odası (MİZO) Başkanı İsmail Atıcı’yı, Oda’nın yeni hizmet binasında ziyaret etti. Ocak 2018’de fiilen hizmet vermeye başlayan Ziraat Odası’nın yeni hizmet binasını gezen Kaymakam Arslan, binanın, Milas’a ve Milaslı çiftçiye yakışır bir hizmet binası olduğunu söyledi.

MİZO Başkanı İsmail Atıcı tarafından karşılanan Milas Kaymakamı Eren Arslan, Japonya görev gezisinden dönüşünde Oda Başkanı İsmail Atıcı’ya aldığı hediyeyi takdim ederken, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı da, Oda’ya ait zeytinlik araziden toplanan zeytinlerden elde edilerek şişelenmiş zeytinyağını Kaymakam Arslan’a hediye etti.

Ziyarette Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, yeni hizmet binasının arsasını yaklaşık 10 yıl önce aldıklarını ve 5 yıl önce de inşaat çalışmalarına başladıklarını belirterek; “Bu süreçte herhangi bir bankadan ya da başka bir yerden kredi kullanmadan, üyelerimizden topladığımız aidatlarla ve borçlanmadan 5 yıl gibi bir zamanda binamızı tamamladık. İçinde bulunduğumuz 2018 yılının Ocak ayında yeni binamıza taşındık ve çiftçilerimize burada hizmet vermeye başladık. Yıllardır inanarak söylediğim, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Gerçek üretici köylü milletin efendisidir’ sözü doğrultusunda, bu millete tarımsal faaliyetlerle hizmet eden ve efendi olmayı hak eden çiftçiye, efendilere yakışır bir hizmeti sunma adına bu binayı onların hizmetine sunduk. Bizler sadece böyle bir hizmet binasının yapılmasına vesile olduk, çünkü asıl para üyelerimizindir. Dolayısıyla biz onlardan aldığımızın yine onlara hizmet olarak dönmesini sağladık” dedi.

Milas Kaymakamı Eren Arslan da, binanın içini ve çevresini gezerek, bina ile ilgili bilgileri Oda Başkanı Atıcı’dan aldı.

Her alanda üretimin çok önemli olduğuna dikkat çeken Milas Kaymakamı Eren Arslan, “İlçe ekonomisine doğrudan katkı sunan en önemli unsurlardan biri olan tarımsal faaliyetler, bölgemiz insanı için de asıl geçim kaynağıdır. Kuşkusuz 16 bin üyesi ile ilçenin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Ziraat Odası’na da böyle bir hizmet binası yakışırdı. Nitekim Sayın Başkan ve yönetim kurulu üyelerinin çabalarıyla böylesine güzel bir hizmet binası, Milas’a ve Milaslı Çiftçinin hizmetine sunuldu. Ben devletim ve ilçe halkım adına, şahsım adına tüm emeği geçenleri kutluyorum” diyerek, yeni hizmet binasının hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

‘Kötü koku’!

Ziyarette ayrıca, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, yeni hizmet binasının hemen yanıbaşında olan bir işletmeden, çevreye yayılan ‘kötü koku’dan yakındı ve özellikle yaz aylarında çevreye yayılan kokunun dayanılmaz bir hâl aldığını söyledi. Milas Kaymakamı Eren Arslan da konuyla ilgileneceğini ve işletme sahipleriyle görüşerek gereken önlemin alınmasını sağlayacağını söyledi ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X