Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Kadın Avukatlar Salı Pazarı’nda …

Adem KANKAYNAR -

Kadın Avukatlar Salı Pazarı’nda …
Bu içerik 1256 kez okundu.

 

Muğla Barosu Milas Temsilciği’nden bir grup Kadın Avukat, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla, Salı Pazarı’ndaki kadın esnaflarla bir araya geldi. ‘Şiddete sessiz kalma’, ‘Şiddete ortak olma’ ve ‘Kol kırılıp yen içinde kalmasın’ sloganlarıyla pazardaki kadınlarla görüşen avukatlar, kadın hakları konusunda bilgilendirmelerde bulundular.

Muğla Barosu Milas Temsilcisi Av. Fatma Nur Selam ve Baro üyesi bir grup Kadın Avukat tarafından, yaklaşan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle, ilçemizin simgelerinden biri olan Salı Pazarı’nda bir etkinlik gerçekleştirildi.

Kadın Avukatlar, özellikle pazardaki esnaf kadınlarla görüşerek, kadın hakları konusunda genel bilgilerin yanı sıra kadına şiddetle ilgili de bilgilendirmelerde bulunarak; şiddetin sadece dayak yemek olmadığını, hakaretin, aşağılamanın, tehdit etmenin, ekonomik yönden kısıtlanmanın da şiddetin bir türü olduğuna vurgu yaptılar.

Baro ve avukatların her aşamada tüm kadınların yanında olduğunu belirten Muğla Barosu Milas Temsilcisi Av. Fatma Nur Selam, “Şiddete maruz kaldığınızda en yakın karakola giderek avukat talebinde bulunun. Koruma talep edebileceğiniz kişinin sadece resmi nikâhlı eşiniz olmadığını, boşandığınız eşinize, babanıza, kayınpederinize, kardeşinize, çocuğunuza karşı da koruma talep edebileceğinizi unutmayın.

Yasalarımız kapsamında sığınak, yakın koruma, şiddet uygulayan kişinin evden uzaklaştırılmasını, sizi rahatsız etmesinin engellenmesini, silahını polise teslim etmesini, adresinizin gizlenmesini, kimlik bilgilerinizin değiştirilmesini, boşanma davası açmamış olsanız bile geçici velayet ve nafaka talep edebileceğinizi bilin.

Şiddete maruz kaldığınızda, size en yakın Karakol, Savcılık, Barolar-Milas Barosu(0 252 512 3572), Muğla Barosu (0 252 212 9642), 112 Acil Çağrı Merkezi ve Alo 183 Şiddet Önleme İzleme Merkezi (0 252 212 1150 veya 212 11 80) numaralı telefonları arayıp yardım talep edebilirsiniz” dedi.

Kadın Avukatlar, yaptıkları bilgilendirmelerin yanı sıra, Pazar esnafı kadınlara çeşitli hediyeler de sundular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X