Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Belediyesi, Parkları yenileyip güzelleştiriyor

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Milas Belediyesi, Parkları yenileyip güzelleştiriyor
Bu içerik 395 kez okundu.

Milas Belediyesi’nin ilçemiz genelindeki parklarda başlattığı yenileme-güzelleştirme çalışmaları sürdürülüyor.

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, bu çalışmalar kapsamında İsmetpaşa, Burgaz ve Emek mahallelerindeki parklarda fiziksel anlamda bakım, onarım, yenileme, iyileştirme çalışmalarının yanısıra bitkilendirme çalışmaları da yapıldı.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan, konuyla ilgili olarak verilen bilgiye göre, İsmetpaşa mahallesi Dutlukuyu, Burgaz mahallesi Bağkur Evleri ve Emek mahallesi Cennet Bahçesi parkları, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince bir güzel elden geçirildi.

Bakım ve onarım çalışmaları sonucu güzel bir görünüm kazanan parklardaki yer döşemeleri tümüyle değiştirildi, giriş ve çıkış yolları kullanıma daha uygun hale getirildi. Eskiyen çocuk oyun grupları de tamamen değiştirilerek parkların daha işlevsel olması sağlandı.

Yetersiz gelen çocuk oyun grupları daha büyük ve modern oyun gruplarıyla değiştirilirken, tüm parklara kauçuk zemin döşendi. Çöp kovaları ve oturma grupları da yenilenen parklarda vatandaşların dinlenirken ağaçların gölgesinden yararlanabilmesi için uygun olan ağaçların çevresi oturma gruplarıyla donatıldı. Parkın merkezinde yer alan oturma gruplarına ise piknik masaları eklendi.

Nihayet rengarenk mevsim çiçekleriyle güzelleştirilen parklar, yaklaşan bahar günleri öncesinde vatandaşların hizmetine sunuldu.

Göreve geldikleri günden itibaren Milas’ta mevcut her yeşil alanı halkın kullanımına yakışır hale getirmek için çalıştıklarını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, parklardaki çalışmaların sürdürüleceğini, Milas genelinde yeni park yapılabilecek boş alanları değerlendireceklerini, mevcut alanları da elden geçirerek vatandaşa en iyi şekilde hizmet verir hale getirdiklerini söyledi.

Bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra yeni yapılan parkları vatandaşların da koruyarak destek vermesini isteyen Başkan Tokat, “Belediye olarak bizler en iyi hizmeti sunmakla görevliyiz, ancak vatandaşlarımız da park ve yeşil alan gibi kamuya açık bölgeleri koruyarak ve temiz tutarak bizlere destek vermeli” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X