Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas’ta, Yeşilay Haftası etkinlikleri

Adem KANKAYNAR -

Milas’ta, Yeşilay Haftası etkinlikleri
Bu içerik 483 kez okundu.

İlçemizde, Türkiye Yeşilay Derneği Muğla Şubesi ve Milas Temsilciliği tarafından, 1 - 7 Mart tarihleri arasında ülkemiz genelinde kutlanan Yeşilay Haftası’na özel bir etkinlik gerçekleştirildi.

Önceki gün, Türkiye Yeşilay Derneği Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci ile Milas Temsilcisi Mehmet Demirel’in ortaklaşa düzenlediği etkinlik, günün ilk saatlerinde bir dizi ziyaretle başladı. Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ziyaret eden dernek yöneticileri, derneğin çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Hafta kapsamında sadece sigara, alkol, uyuşturucu bağımlılığıyla değil, son yıllarda özellikle gençlerde bağımlılık yapan teknoloji bağımlılığının da zararlarını anlatmaya çalıştıklarını belirten Yeşilay Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci ve derneğin Milas Temsilcisi Mehmet Demirel; “Çocuklarımızı, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak için farklı yollar denenebilir, ancak asıl eğitimin Anaokulu’ndan başlayarak ilkokul çağında verilmesi gerekiyor. Çünkü okullarımızda tek müfredat uygulanıyor. Bu noktada en büyük görev de öğretmenlerimize düşüyor” diyerek, derneğin tüm ülke genelindeki çalışmalarından örnekler verdiler.

 

Atapark’ta tören …

Ziyaretlerin ardından Atapark’ta bir tören düzenlendi. Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, ilçemizdeki birçok resmi kurumun yöneticileri, Okul Müdürleri, Öğretmen ve Öğrencilerin katıldığı tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl marşımızın okunmasıyla başladı.

Yeşilay Derneği Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci ve Milas Kaymakamı Eren Arslan, törende birer konuşma yaparak, bağımlılık yapan maddeler konusunda yıllardır verilen mücadeleye dikkat çektiler.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, alandaki öğrencilere seslenerek; “Burada öğrendiklerinizi eve gittiğinizde anne babalarınıza da anlatın. Çünkü sizlerin de mutlaka anne-babasına öğreteceği bir şeyler vardır” dedi.

Konuşmaların ardından Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri tarafından halk oyunları gösterisi yapıldı.

Atapark’taki etkinliğin ardından dernek yöneticileri, ilçemizdeki bazı okullara giderek, öğrencilere hem Yeşilay Derneği hakkında, hem de kötü alışkanlıklar ve onlardan kurtulmanın yolları hakkında bilgiler verdiler.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X