Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Belediyesi, parklarda, kendi ürettiği ‘torf’u kullanacak

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Milas Belediyesi, parklarda, kendi ürettiği ‘torf’u kullanacak
Bu içerik 501 kez okundu.

Milas Belediyesi’nin, kendi sera alanında yetiştirdiği çiçek ve ağaç fidanlarından sonra şimdi de kendi gübresini üreteceği bildirildi.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bahçe atıklarından gübre üreterek bu gübreleri kendi sera alanında bulunan çiçek ve ağaçlarda kullanacak.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yeni edindiği öğütme makinesi ile bahçelerde budama sonrası kalan dallar, yapraklar ve diğer bahçe atıklarını ‘torf’ adı verilen gübreye dönüştürüyor.

Milas Belediyesi sınırları içerisindeki park ve yeşil alanlardan budama sonrası çıkan bahçe atıkları öğütme makinesinde öğütüldükten sonra organik materyal olarak kullanılacak. Belli bir süre çürümeye bırakılacak öğütülmüş bahçe atıkları daha sonra gübre olarak çiçek ve ağaçlarda kullanılacak.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü sera alanında inceleme yapan ve uygulama hakkında açıklamada bulunan Milas Belediyesi Başkan Vekili Faik Karagöz; “Bahçe atıkları çürütüldükten sonra tekrar gübre olarak kullanılacak. Bu yöntem ile nakliye, işgücü, depolama gibi birçok işlemden de tasarruf edilecek” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X