Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

İYİ Parti’den bütün bir haftayı kapsayan etkinlik…

Adem KANKAYNAR -

İYİ Parti’den bütün bir haftayı kapsayan etkinlik…
Bu içerik 978 kez okundu.

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ndeki etkinliği bir günlük değil, bütün haftaya yayan bir programla kutlayacak. İlçe merkezi ve birçok mahallede yapılacak etkinliklerle kadınlara, yasal hakları konusunda bilgilendirmede bulunulacak.

 

İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bütün bir haftayı kapsayan bir program hazırlayarak, Milaslı kadınlarla bir araya gelecek. İlçe Başkan Yardım Yardımcısı Sibel Metin başkanlığında, ilçe yönetim kurulu üyesi tüm kadınların görev alacağı etkinlikle içinde bulunduğumuz haftayı ‘Kadınlar Haftası’ olarak kutlayacaklar.

Konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

“Bu amaçla sadece 8 Mart’ta kadınlara birer karanfil vermek yerine, onların gerçekte ihtiyacı olan şeyi, yani kadınlarımızı bilinçlendirecek çalışmalar yapmayı hedefledik. Bu anlamda, kadınlarımızın gerek evlilik gerekse boşanma süreçlerindeki haklarını, emeklilikte ve çalışma hayatındaki haklarını, tecavüz, şiddet, sarkıntılıkla karşılaştıklarında neler yapabileceklerini kısa ve öz anlatan bir ‘kadın hakları kılavuzu’ ve bir ‘İyi Kadınlar Çalışma Grubu’nu hazırladık. İyi Kadınlar grubumuz, hafta oyunca ev ve iş yeri ziyaretleri ile AVM, pazar ve Tarım Fuarı gibi alanları ziyaret ederek, hem sözlü olarak bunları anlatmak be hem de yazılı olarak bu kılavuzları dağıtmaya başladılar.

9 Mart Cuma günü saat 12.30’da Radyo Gözlem’de başlayacak olan canlı yayın programına katılarak, programda bunları daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyoruz.  Aynı zamanda ‘Yeşilay Haftası da bu tarihlere denk geldiğinden, broşürümüze bir de alkol, sigara ve uyuşturucu bağımlılığı konusunda faydalı bilgileri verecek bir sayfa daha ekledik. Sanırım bu haftanın anlamıyla ilgili halkımıza verilecek en güzel hediye de bu olabilirdi.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X