Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Bir zeytinyağı markamız daha ‘Coğrafi İşaret’ aldı: “Uzunyuva”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Bir zeytinyağı markamız daha ‘Coğrafi İşaret’ aldı: “Uzunyuva”
Bu içerik 619 kez okundu.

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nca, ilçemiz sınırları içinde, yöremize özel Memecik zeytinlerinden erken hasat, soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen Rabia - Uğur Özen’in “Uzunyuva” markalı zeytinyağına daha coğrafi işaret etiketi verildiği bildirildi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Uzunyuva Zeytinyağı üreticisi Rabia Özen, Uzunyuva markalı zeytinyağına Coğrafi İşaret alarak örnek zeytinyağı şişesini MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e teslim etti. Eşi Uğur Özen ile birlikte 15 yıldır zeytinyağı işinde olduklarını belirten Rabia Özen, MİTSO’nun Coğrafi İşaret almasıyla birlikte ilk kez bu yıl sektörde bir hareketlilik yaşandığını belirterek, “Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın zeytinyağına Coğrafi İşaret alması çok iyi oldu. Çok iyi bir iş başardınız. 15 yıldır, zeytinyağı işindeyiz, hep yerimizde saydık. İlk kez bu yıl, Coğrafi İşaret alınmasıyla birlikte bir hareketlilik yaşanıyor. İlk kez zeytinyağımız para etmeye başladı. Size, Coğrafi İşaret aldığınız için teşekkür ederiz” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, Milas’ta her markanın, ürettikleri zeytinyağına Coğrafi İşaret almasını arzu ettiklerini belirterek, “Coğrafi İşaret demek, kalite demektir. Kalitenin tescillenmiş hali demektir. Sizler ürettiğiniz zeytinyağına Coğrafi İşaret alarak kalitesini tescillendirmiş oluyorsunuz. Bu hem sizin, hem de Milas ekonomisinin kazancı demektir. Sizi kutluyorum” dedi.

Özer, ürünün bol olduğu ‘var yılı’nda yaklaşık 18 bin ton zeytinyağı üretilen Milas’ta bunun en azından 6 bin tonunun Coğrafi İşaret kalitesinde olmasını hedeflediklerini sözlerine ekledi.

İlçemizde geçen yıl, Ali Osman Menteşe “Menteşe Som”, TARİŞ “TARİŞ / Milas”, Serhat Arslan “Divin”, Zeynep - Cem Çelikoğlu “Kairos” markalı organik zeytinyağı ile Coğrafi İşaret etiketi almışlardı.

Bu yıl, yeni ürün zeytinyağı ile yine Ali Osman Menteşe “Menteşe Som”, Zeynep - Cem Çelikoğlu “Kairos”, İbrahim Zeybek “Drogba” ve “Oil City” markalı zeytinyağları ile Coğrafi İşaret etiketi alırlarken son olarak Rabia - Uğur Özen “Uzunyuva” markası ile Coğrafi İşaret etiketi almış oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hadi Karasu     0000-00-00 Özen ailesini tebrik ediyorum. Dededen gelen bir geleneği devam ediyorlar.Uğur Özen'in genlerinde zeytin ve zeytinyağı işi var. İyi ki varsınız iyi ki bu işi yapıyorsunuz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X