Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Enerji Demokrasisi ve Enerji Kooperatifleri”

A. Kemal KAŞKAR / Melih KAŞKAR -

“Enerji Demokrasisi ve Enerji Kooperatifleri”
Bu içerik 552 kez okundu.

 

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) ile Milas Kent Konseyi’nin, Milas Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği “Milas Enerji Demokrasisi ve Enerji Kooperatifleri Paneli” 10 Mart Cumartesi günü 10:30 - 16:00 saatleri arasında, Milas Tarım Fuarı alanında yapılacak.

Milas Belediye Başkan Yardımcısı ve Milas Kent Konseyi Genel Sekreteri Zeynep Mat ve Milas Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük’ün yapacakları açılış/sunuş konuşmalarının ardından, MUÇEP adına Şamil Tuncay Beştoy, “Enerji Demokrasisi nedir?” ve “Enerjinin Yerelleşmesi ve Muğla Çevre Platformu” başlıkları altında sunumunu yapacak.

Daha sonra, Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Temsilcisi Faruk Telemcioğlu, “Güneş enerjisi uygulamalarında bilim ve teknolojinin geliştirilmesi, temel ve uygulamalı araştırma-geliştirmenin özendirilmesi, kullanımının yaygınlaştırılması, güneş enerjisi ile ilgili alanlarda eğitimin özendirilmesi amaçları doğrultusunda” ve “Orman Köylerine Güneş Enerjisi Kurulumu”, “Yüzbin Çatı” ve “Köyde Yeşil Tarım” örnek projeleri eşliğinde bir bilgilendirme sunumu yapacak.

Panele, Troya Genç Çevre Derneği’ni temsilen katılan Oral Kaya ise, “Enerji Kooperatifleri” konusunu “Troya Enerji Kooperatifi” örneğiyle anlatacak.

Panel, verilecek öğle arasının ardından 14:15 - 16:00 saatleri arasında yapılacak olan “Model bir Enerji Kooperatifi kurulumu Atölye Çalışması / Yuvarlak Masa” toplantısı ile sona erecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X