Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yörükler, kaynaşma yemeğinde buluştu …

Adem KANKAYNAR -

Yörükler, kaynaşma yemeğinde buluştu …
Bu içerik 874 kez okundu.

 

Başkanlığını Mevlüt Kiriş’in yaptığı Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği, üyeleri arasındaki dayanışmayı arttırmak, birlik ve beraberliği güçlendirmek adına bir kaynaşma yemeği düzenledi. Gecenin onur konuğu ise, bir süre önce Afrin’de yaralanan Gazimiz Mahmut Koçman oldu.

Havuzbaşı Restoran’da düzenlenen kaynaşma yemeğine; Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Çoban, Belediye Meclis Üyesi İlhan Şimşek, Menteş Mahalle Muhtarı Bayram Arıcı, dernek başkanı Mevlüt Kiriş ve tüm yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, Derneğin Kurucu ve Onursal Başkanı Mehmet Kara ile dernek üyeleri katılırken, gecenin onur konuğu ise bir süre önce Afrin’de devam eden sınır ötesi operasyonlarda yaralandıktan sonra Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) gördüğü tedavinin ardından baba ocağına dönen Milaslı Gazimiz Mahmut Koçman ve ailesi oldu.

Gecenin açılış konuşmasını, tüm yönetim kurulu üyelerini de yanına alarak yapan Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, sözlerine; kongre sonrası oluşan yeni yönetimle dernek üyelerini bir araya getirmek, dernek faaliyetleri hakkında paylaşımlarda bulunmak, üyeler arasındaki kaynaşma ve dayanışmayı arttırmak için düzenledikleri geceye ‘hoş geldiniz’ diye başladı ve şöyle devam etti:

“Bu derneğin kuruluş amacı, her fırsatta dile getirdiğimiz, üzerine basa basa vurguladığımız gibi, Türk’ün öz kültürü olarak bilinen ve kabul edilen Yörük geleneğini korumak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak…

Bizler de bu amaçla yola çıkmış, bu dernek çatısı altında toplanmış ve gönüllü olarak ve imkânlar ölçüsünde Yörük kültürünü yaşatmaya çalışanlarız. Gücümüzü sadece üyelerimizden ve halkımızdan alıyoruz.

Yeni yönetimin oluşmasının ardından ilçemizdeki resmi kurumlara, sivil toplum kuruluşlarına, oda ve derneklere ziyaretlerde bulunarak, onlara hem kendimizi tanıttık, hem faaliyetlerimizden söz ettik, hem de gelecekte yapmayı planladığımız projelerimizi anlattık. Son derece olumlu tepkiler ve destek sözü aldık. Şimdi artık sıra gerçekleştirmeyi planladığımız projelerimizi birer birer hayata geçirmeye geldi. Sizlerden de bugüne kadar olduğu gibi bizlere destek olmanızı, derneğimizi daha çok sahiplenmenizi istiyoruz. Çünkü bu dernek hepimizin” diyerek, başta, Gazimiz Mahmut Koçman ve ailesi olmak üzere geceye katılanlara teşekkür etti.

Başkan Kiriş’in konuşmasının ardından bir konuşma yapan Derneğin Kurucu ve Onursal Başkanı Mehmet Kara da, geceyi düzenleyen dernek yönetimine ve misafirlere teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X