Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Mehmetçiğe destek’ için yürüdüler …

Adem KANKAYNAR -

‘Mehmetçiğe destek’ için yürüdüler …
Bu içerik 457 kez okundu.

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Milas İlçe Temsilciliği, Afrin’de devam eden operasyonlara moral destek amacıyla mehter takımı eşliğinde Milas caddelerinde, ellerinde Türk bayraklarıyla yürüdüler. Atapark’ta başlayan ve yine aynı noktada sona eren yürüyüşe başta Milas Kaymakamı Eren Arslan olmak üzere, ilçemizdeki protokol üyeleri de katıldı.

Yaklaşık 50 gündür Suriye topraklarında terör örgütlerine yönelik sınır ötesi harekâta devam eden Mehmetçiğe destek için TÜGVA Milas İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen yürüyüşe; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Milas İlçe Jandarma Komutanı Hayrettin Fidan, Milas Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şube Başkanı Mehmet Sarban ve arkadaşları, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Enes Eminoğlu, TÜGVA Muğla İl Temsilcisi Cihad Pirci, TÜGVA Milas İlçe Temsilcisi Ramiz Ügey, AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları, Oda ve dernek yöneticileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk anıtı önünde başlayan etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile başladı. Başta, devam eden operasyonda Şehit düşen Mehmetçiklerimiz olmak üzere tüm şehitlerimiz için okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından etkinliğin ev sahibi TÜGVA Milas İlçe Temsilcisi Ramiz Ügey kürsüye gelerek, etkinliğin açılış konuşmasını yaptı.

Ügey; “Bizler Türkiye Gençlik Vakfı Milas Temsilciliği olarak, güvenlik güçlerine destek vermek ve onların yanında cephede yer aldığımızı göstermek amacıyla bugün burada toplandık. Vatanı için Afrin’de, 15 Temmuz’da, Çanakkale’de imanı ve bayrağı için canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet ve ailelerine başsağlığı dilerim. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Ügey’in ardından TÜGVA Muğla İl Temsilcisi Cihad Pirci kürsüye geldi ve İstiklal Marşımızın 6. ve 7’nci kıtalarını okuyarak başladığı konuşmasında, “Buraya toplanarak, aziz milletin şuuruyla hizmet ettiği bu davaya destek olduğunuz için çok teşekkür ederim” dedi.

Pirci’nin konuşmasının ardından şiir dinletisiyle devam eden etkinlikte bu kez kürsüye TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Enes Eminoğlu geldi. Genel Başkan Yardımcısı Eminoğlu, düzenlenen etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek, “Birileri hala çıkıp, ‘Türkiye’nin Afrin’de ne işi var?’ diye soruyorsa, bunu Reyhanlı şehitlerine sorsunlar. Şehitlerin anne ve babalarına sorsunlar. Dalamanlı şehidimiz Uzman Onbaşı Fuat Demir’in ailesine sorsunlar. Milas’ın, Bodrum’un Fethiye’nin sahillerine vuran çocuklara sorsunlar” dedi.

Etkinlikte son konuşmayı, Milas Kaymakamı Eren Arslan yaptı.

Kaymakam Arslan, Mehmetçiğin Afrin’de destansı bir duruş ve mücadelede sergilediğini belirterek; “Milas’ta sergilenen şu güzel manzara dünyaya çok net bir mesajdır. Biz Türk Milleti olarak, vatanımızın bir karış toprağında gözü olanın, ülkemiz üzerinde oyunlar oynayanın karşısında bir ve bütün olarak dimdik ayakta durduk, bundan sonra da duracağız. Mehmetçiğe ihtiyaç duyulduğu her yerde; adaleti, huzuru ve insanların onurlu bir şekilde yaşamasını temin eden kahraman ordumuza destek ve dualarımızı yollamak için toplandık. Bu coğrafyayı bölüp parçalamak isteyenler, yine bizim içimize acı düşürme peşindeler ama milletimiz, bir ve bütün olarak, hainlerin karşılarında durmaya devam ediyor. Afrin’de askerimizin ve polisimizin göstermiş olduğu destansı mücadelesi, tarihe adını altın harflerle yazdıracak. Vatanı için canını feda eden tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize şifa diliyorum. Bu ülke üzerinde plan kuranların emelleri boşa çıkacaktır” dedi.

Kaymakam Arslan’ın konuşmasının ardından, mehter takımı eşliğinde, şehir merkezinde “Mehmetçiğe destek” yürüyüşü, Atapark’tan başladı ve kent merkezindeki bazı caddelerde devam ederek, yine başladığı noktada son buldu. Kortej yürüyüşü sırasında birçok vatandaşımız, evlerinin balkonlarından veya işyerlerinin önüne çıkarak, ellerindeki Türk bayraklarını salladılar. Kimi vatandaşımız da alkışlarla yürüyüşe destek verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X