Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Veteriner Fakültesi’ne 90 öğrenci alınacak

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Milas Veteriner Fakültesi’ne 90 öğrenci alınacak
Bu içerik 1244 kez okundu.

 

Milas Veteriner Fakültesi’nin açılış hazırlıkları ile ilgili bilgi veren ve gerekli onaylar alındığı taktirde fakülteye önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde ilk kez öğrenci alınacağını açıklayan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, “İlk yıl ikili öğretim halinde 40 + 40 öğrenci ve 10 da yabancı öğrenci kontenjanı tanınması için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Senatosuna başvurduk. Eğer senato talebimizi onaylarsa, bu kez YÖK’ün onayına sunulacak. YÖK’ün onaylaması durumunda bu yıl Milas Veteriner Fakültesi ilk kez öğrenci alarak, ikili öğretim şeklinde 80 öğrenciyle öğretime başlayacak. 10 da yabancı öğrenci kontenjanı istedik. Eğer başvuru olur da bu kontenjan da dolarsa, gelecek yıl 90 öğrencimiz olacak” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret etti.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, ziyareti sırasında Milas Veteriner Fakültesi’nin yer ve bina sorunları konusunda da bilgi veren Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, “Özelleştirme İdaresi’nden 123.5 dönümlük eski TKİ arazisini devraldık. Milas Belediyesi de 19 dönümlük bir arazinin 25 yıllık kullanım hakkını verdi. Böylece 142.5 dönümlük bir arazimiz oldu. Şimdi burada gerekli hizmet binalarını oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

Prof. Dr. Akkaya, şu anda fakülte bünyesinde 4 öğretim üyesi, 11 memur ve 2 işçi olmak üzere 17 personel bulunduğunu belirterek, daha 30 personele ihtiyaç duyduklarını ve ilk aşamada YÖK’ten 2 Yrd. Doçent kadrosu talep ettiklerini de sözlerine ekledi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ise yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu hoşnutluğu dile getirerek, “Milas’ta Veteriner Fakültesi’nin en kısa sürede faaliyete geçmesini ve ikinci bir fakültenin de açılmasını istiyoruz. Milas, açılacak fakültelerle birlikte kısa sürede bir üniversite şehri haline gelmelidir. Bu konuda biz MİTSO olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız. TOBB’nin Milas’a yapma sözünü verdiği okul binasında zaten ilk tercihimiz bir fakülte binası. Fakat diğer seçenekleri de değerlendiriyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X