Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Kadın Hukukçular, bugün saat 12:30’da Radyo Gözlem’in konuğu

Gülçin ERŞEN -

Kadın Hukukçular, bugün saat 12:30’da Radyo Gözlem’in konuğu
Bu içerik 457 kez okundu.

Muğla Barosu Milas Temsilcisi Av. Fatma Nur Selam, Temsilci Yardımcısı Av. Naime Fırat Toprak, Av. Zehra Yakabaşı, 13 Mart Salı Günü Radyo Gözlem’de saat 12.30’da yayımlanacak programın konuğu olacaklar. Programın sunuculuğunu, Gazeteci – Yazar ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Milas Şube Başkanı Gülçin Erşen yapacak.

Geçtiğimiz hafta Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Atatürkçü Derneği Milas Şubesi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Milas Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte, “6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun” başta olmak üzere, kadına yönelik şiddet ve kadın hakları konusunu tartışan hukukçular, daha geniş kitlelere ulaşmak amacıyla bu kez Radyo Gözlem’in konuğu olacaklar.

Yıllardır yaptığı programlarda ve haberlerde kadına yönelik şiddeti ve kadın hakları konusunu işleyerek, yöneticileri uyarmayı, kamuoyunun dikkatini çekmeyi ve kadınları bilgilendirip bilinçlendirmeyi amaçladığını belirten Gülçin Erşen, ADD olarak bu yılki ilk etkinliklerini de CKD ile ortaklaşa bu konuda (ve ayrıca Psikolog Şaduman Kaçan’ın da katılımıyla Çocuğa Yönelik Cinsel Saldırılar konusunda) yaptıklarını söyledi.

“Ayrıca, konunun daha geniş kitlelere ulaşmasının yararlılığı ve gerekliliği konusunda hemfikir olduğumuz hukukçularla bir radyo programı yapmaya da karar verdik. Bu konudaki isteğimize olumlu yanıt veren Radyo Gözlem’e de teşekkür ediyoruz” diyen Erşen, programın sunuculuğunu da üstlendi.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin yasal düzenlemeler, neler yapılması gerektiği hususunda bilgilenmek isteyen tüm dinleyiciler, bugün saat 12.30’da Radyo Gözlem’de yayımlanacak programı kaçırmasınlar ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X