Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milli Şairimiz ve İstiklal Marşımız ...

Adem KANKAYNAR -

Milli Şairimiz ve İstiklal Marşımız ...
Bu içerik 547 kez okundu.

İstiklal Marşımızın ‘Milli Marş’ olarak kabulünün 97’nci yıldönümü, ilçemiz Milas’ta düzenlenen etkinlikle kutlanırken, programda Milli Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un da hayatından kesitler sunuldu.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda yapılan Merkez Ortaokulu’nca düzenlenen etkinliğe; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Garnizon Komutanı Hv. Sistem. Albay Cenk Erataç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, Milas Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, ilçemiz merkezindeki okulların yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan Milli Marşımız ile başlayan etkinlikte, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve ‘İstiklal Marşı’nın sözlerini (şiirini) yazdığı süreç anlatıldı. Merkez Ortaokulu öğretmenlerinin seslendirdiği İstiklal Marşımızın videosu izlendikten sonra bu kez, aynı okulun öğrencileri tarafından sunulan oratoryo ve şanlı bayrağımızın öğrenciler tarafından oluşturulan kareografisi izlendi.

İstiklal Marşımızın kabulünün 97’nci yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle düzenlenen etkinlik, öğrenci korosu ile devam ederken, etkinliğin sonunda ilçemiz genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X