Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Şeker Fabrikaları halkındır!”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Şeker Fabrikaları halkındır!”
Bu içerik 444 kez okundu.

CHP Muğla İl Gençlik Kolları tarafından yapılan yazılı açıklamada, hükümetin, Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi yönündeki girişimlerine tepki gösterilerek, “Milli değerlerimizi asla sattırmayacağız, peşkeş çektirtmeyeceğiz. Şeker Fabrikaları kimsenin babasının malı değildir, halkındır” denildi.

CHP Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Bekir Perçin imzalı açıklamada daha sonra şu görüşlere yer verildi …

 

Kabul etmiyoruz

15 yıldır Cumhuriyetin değerleri ve ülkemizin üretim anlamında kaynakları olan KİTler yani milli değerlerimiz bir bir satılmakta, özelleştirilmekte, yabancı şirketlere peşkeş çekilmektedir ...

Son olarak da Şeker Fabrikalarımız, çıkarılan 656 sayılı KHK ile kapatılmakta, Amerikan şirketlerinin, zehir olarak nitelendirdiğimiz nişasta bazlı şeker üretiminin önünü açmaktadır.

Kabul etmiyoruz ...

Ne halkın sağlığıyla oynanmasına ne de milli değerimiz olan şeker fabrikalarının kapanmasına asla izin vermeyeceğiz ...

Petkim, Telekom, PTT, Sümerbank, THY, TEKEL, TÜPRAŞ ve bunun gibi yüzlerce kamu kurumu maalesef ki özelleştirildi.

“Açıkların kapatılması gerek, zarar ediyoruz” diyerek halkı kandıranlar; bugün bütün kamu varlıklarını satmış, yabancı şirketlere peşkeş çekmiş, Cumhuriyetin ilk yıllarında zor ama borçsuz kurduğumuz değerlerimizi, üretim alanlarımızı tek tek satmış ve satmaya da devam etmektedir.

En son olarak yapılanlar; şeker işçilerinin, şeker pancarı üreticisinin, yıllardan beri alınteriyle çalışarak para kazanan emekçinin işsiz kalması, tamamen yerli ve milli olan Anadolu kaynaklarının kurutulması ve ithalata olan bağlılığımızın da artması demektir.

Yoksulluk ve imkansızlarla açılan şeker fabrikaları ve diğer fabrikalar eğer bu şekilde kapatılmaya devam ederse ne yerli ne de milli diye bir şey kalmayacak ortada, sadece lafta kalacak ...

Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Her fabrika bir kaledir”.

O yüzdendir ki bizler Cumhuriyet Halk Partili gençler olarak, kalelerimizi korumak, sahip çıkmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız.

Köylümüzün, üreticimizin, çiftçimizin emeklerinin, alınterlerinin savunucuları olacağız.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X