Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“İYİ Parti Muğla teşkilatı Muğlalıların sesi olacak!

Adem KANKAYNAR -

“İYİ Parti Muğla teşkilatı Muğlalıların sesi olacak!
Bu içerik 928 kez okundu.

İYİ Parti Muğla İl Teşkilatı Birinci Olağan Kongresi, 11 Mart Pazar günü Muğla Öğretmenevi’nde yapıldı. Kongrede tek liste ile gidilen seçimde, Kurucu İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, İYİ Parti Muğla İl Başkanlığına seçildi.

Kongreye Kocaeli eski Milletvekili, İYİ Parti Disiplin Kurulu Üyesi Cumali Durmuş, Kurucular Kurulu Üyesi Sevin Çağlayan, İyi Parti Kurucular Kurulu (GİK) Üyesi Prof. Dr. Metin Ergun, Partinin Muğla İlçe Başkanları, İl Delegeleri ve partili yurttaşlar katıldı.

 

Daha fazla kaybedecek vaktimiz yok

İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, kongrede yaptığı konuşmada, “Ergenekon, Balyoz gibi adlarla Türk Silahlı Kuvvetlerimize komplo kurulduğunu unutmadık. Ergenekon destanımızı bile kirletmeye çalışanları unutmadık. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ Paşanın, terör örgütü yöneticisi olma iddiasıyla tutuklandığını unutmadık. ‘Türküm, doğruyum, çalışkanım, Varlığım Türk varlığına armağan olsun’ dememizden rahatsız olanları unutmadık. Kurum tabelalarından T.C.’lerin kaldırıldığını unutmadık. Bizler Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının BOP’un eş başkanı olduğunu söylediğini unutmadık. Askerlik yan gelip yatma yeri değildir dediğini unutmadık. ‘Kozmik Oda’ya isimsiz bir telefon ihbarı ile girildiğini unutmadık. Bizler; Oslo’yu, Dolmabahçe’yi unutmadık. Şehitlerimiz üzerinden seçim planları, seçim propagandaları yapanları unutmadık. Muğlalılara sözümüzdür: İYİ Parti Muğla teşkilatı Muğlalıların sesi olacak. Muğla’yı; hemşehrilerimle birlikte, ortak akılla, fikir birliğiyle yukarılara taşıyacağız. Bizler yerimizde oturup ahkâm kesmeye değil, Türk Milleti ve Türkiye için hizmetkâr olmaya geldik. ‘Türkiye İYİ olacak’ parolasıyla çıktığımız bu yolda Muğla İYİ olsun diye çalışıyoruz. Artık daha fazla kaybedecek vaktimiz yok” dedi.

 

‘Sen-ben yok Biz varız’ diyoruz

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Sevin Çağlayan, konuşmasında özetle şunları söyledi:

“Bizler, Sayın Genel Başkanımızın izinde ülkemizin çıkarlarını kendi çıkarlarımızın üzerinde tutmak için buradayız. Bugün emek verdiğimiz, uğruna elimizi taşın altına soktuğumuz ülkü, bireysel geleceğimizin endişesi değil, ülkemizin geleceğinden duyduğumuz endişedir. Bizler bu şiarla yola çıktık. Devlet gücünün, tek bir kişide veya grupta toplanması, tarihteki örnekleri gibi, zaman içinde o kişilerde güç zehirlenmesine yol açarak, yanlış kararlar almalarına neden olmakta ve acı sonuçlar doğurmaktadır. Nitekim bu yanlış kararlar neticesinde bizler tam 15 senedir aynı ülkede yaşayan yabancılar haline getirildik. İşte bu eski siyaset anlayışını artık değiştirmemiz gerekiyor. İYİ parti herkesi kucaklamak gayesiyle kuruldu. ‘Sen, ben, yok biz varız’ diyoruz. Milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıktık. Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumak en önemli amacımız. Bizler İYİ parti olarak bu ülkeye huzuru, merhameti ve vicdanı getireceğiz.”

 

İYİ Parti, ‘Üreten birTürkiye’yi vaat ediyor

Konuşmasında, İyi Parti olarak, devlet yönetimi ve ekonomi ile ilgili temel bir makas değişikliğini vaat ettiklerini belirten Prof. Dr. Metin Ergün ise, “16 yıldır Türk ekonomisi rant ekonomisi halinde. İYİ Parti, üreten bir Türkiye’yi vaat ediyor. Türkiye üretimden koptu. Biz Türkiye’yi tekrar üretim ekonomisine dönüştürmek istiyoruz. Ülkemizi tekrar üreten bir Türkiye haline getireceğiz. Türkiye; sanayi ve tarım üretiminden koptu. Saman, soğan, sarımsak, kuru fasulye, buğday, zeytinyağı, et, süt ve aklınıza gelebilecek daha birçok tarım ve gıda ürününü ithal eder hale geldik. Türkiye, tarımda kendi kendine yeten nadir bir ülkeydi. İYİ Parti, tarımda tekrar öze dönüşü, tarımsal potansiyelimizi arttırmayı, üretimi vaat ediyor. Türkiye’de iş ehline veriliyor mu? Maalesef hayır! İktidardan kağıt getirirsen iş veriliyor. Getirmezsen verilmiyor. Dikkat edin, gençlerimiz umutsuz. İşte biz gençlerimize tekrar umut vaat ediyoruz. Bunun yolu da liyakat. Devlet vatandaşına karşı eşittir. Cumhuriyet böyle kuruldu. Cumhuriyet bizi okuturken senin siyasi görüşün, mezhebin, düşüncen nedir diye sormadı. Ehil misin değil misin diye sordu. O günün iktidar partisi hangisi ise ondan kağıt getir diye sormadı. İktidarın ülkeyi getirdiği manzara bu, kağıt getirmeyenin işinin olmadığı, gençlerin umutsuz olduğu bir ülke. Sizlere ‘tekrar devlet’ vaat ediyoruz. Ama ‘istediğini seven, istediğini döven devlet baba’yı değil, ‘herkesi eşit seven, herkese karşı müşfik olan devlet ana’yı vaat ediyoruz. Sayın Genel Başkanımızı vaat ediyoruz. İlk defa bir umut güneşi doğdu. 4 elle sarılalım. İYİ Parti’yi iktidara taşıyalım. Sayın Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı seçelim” dedi.

 

Yeni Yönetim Kurulu

Konuşmaların ardından tek liste halinde gidilen seçimle, Kurucu İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ’ın başkanlığında seçilen İYİ Parti Muğla İl Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

İncilay Gezgin Şekerdağ, Hüseyin Nizamoğlu, Abdullah Çelik, Taşkın Bilginer, Hüner Memiş Yağcıoğlu, Mehmet Özdemir, Cumhur Akmeşe, Yaşar Aktaş, Ercan Balcı, Fatma Kadın Acar, Deniz Ekinci, Saliha Oktay, İdris Keşan, Ahmet Zeybek, Mevlüt Akkurt, Gülgün Çolakoğlu, Osman Nabi Özsoy, Sait Çöl, Bilal Ataseven, İlhami Önüçan, Muhammer Demirtaş, Ali Sami Arlı, Mehmet Sertöz, Nihat Bilgin, Leyla Kuloğlu, Anıl Özel, Süleyman Esen, Ülker Gökalp, Şenay Kaya, Mehmet Ali Akbay, Ali Alkız, Mehmet Menteşeoğlu, Kağan Koç, Candan Kayar, Emirhan Yılmaz, Nurettin Özen, Salih Darcan, Emine Bar, Okan Arıkan, Seval Kurnaz, Cengiz Özsoy, Hamdi Çolakoğlu, Kazım Toprak, Orhan Merpez, Yunus Önder, Serkan Uzun, Erdoğan Keleş, Ayçin Dalgıç, Süreyya Karadağ, Kaan İli, Ali Kurt, Salih Özen ve Muammer Yılmaz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X