Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

İsmail Altındağ, gözyaşları içinde toprağa verildi

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

İsmail Altındağ, gözyaşları içinde toprağa verildi
Bu içerik 766 kez okundu.

Geçen Pazar akşamı geçirdiği trafik kazası yüzünden yaşamını yitiren Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, önceki gün ‘Aşağı Çiftlik Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Altındağ için, 12 Mart Pazartesi günü ilk olarak, Bodrum Belediye binası önünde yapılan törende yaptığı konuşmaya, çok büyük bir üzüntü içinde, 45 yıllık arkadaşını kaybettiğini belirterek başlayan ve duygu dolu anlar yaşayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Değerli arkadaşlar, kolay değil tabii bir şeyler söylemek, ama 55 yıl değil, 105 yıl gibi bir çalışma süreci ile görev yaptı bu arkadaşım. 55 yılın ilkokul dönemini çık, geri kalan 45 yıl beraberdik. Bunun 20 yılı hizmet, 15 yılı belediye başkanlığı ve son dört buçuk yılını da Bodrum Yarımadasına başkan yardımcısı olarak ömrünü hizmete adamış bir dostumu, kardeşimi kaybettim. Ölüme ve doğuma inanan bir insan olarak ilk defa bu kadar koydu bana bu iş, ama yapacak bir şey yok. Allah nurlar içinde yatırsın, yolu ışıklarla aydınlansın. Çünkü gerçekten nesli tükenmiş güzel bir insandı İsmail Altındağ. Hiç mi bir insanın içinde kötülük olmaz? Hiç mi insan kötü düşünmez? Ona kötü laf söyleyenlere bile, ‘O da bizim kardeşimiz’ deyip geçerdi. Nasıl güzellikti bu, nasıl gülen bir yüzdü bu? O gülen yüz, aramızdan ayrıldı arkadaşlar. Onun yokluğunu doldurmak çok zor. Önce ailesine, sonra mesai arkadaşlarına, bütün Bodrumumuza Allah sabırlar versin. Kendinden daha çok personelini düşünen bir yöneticiydi. Personelinin maaşı iki gün geç yattı diye geceleri uyuyamaz, gece gündüz bunu düşünürdü. Aramızdan erken ayrıldı ama yapabileceğimiz bir şey yok, Allahımızın takdiridir. Sözünün üstüne söz söyleme yetkimiz de yoktur. Nurlar içinde yatsın. Bodrum onu asla unutmayacak; hizmetleriyle, insanlığıyla gülen yüzüyle nurlu yüzüyle hiçbir zaman unutmayacak. Allah hepimize sabırlar versin” dedi.

Başsağlığı dilekleriyle sözlerine başlayan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise konuşmasında özetle şunları söyledi: “Allah rahmet eylesin. İsmail Bey güzel bir insandı, efendiydi, saygılıydı. Herkesin sevdiği bir insandı. Ailesine baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun. Ruhu şad olsun.”

Bodrum Belediye binasında yapılan törenin ardından Yalı Mahallesi’ndeki evinde helallik alındıktan sonra Aşağı Çiftlik Camii’nde yapılan cenaze törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, Bodrum Belediyesi çalışanları, yakınları ve dostları katıldı.

İsmail Altındağ’ın cenazesi, Aşağı Çiftlik Camii’nde ikindi namazı sonrasında kılınan cenaze namazının ardından Aşağı Çiftlik Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenaze törenine katılanlar daha sonra İsmail Altındağ’ın evini ziyaret ederek ailesine baş sağlığı ve sabırlar dilediler.

 

İsmail Altındağ

1963 yılında Bodrum’da doğan, evli ve iki çocuk babası İsmail Altındağ; Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler bölümünden mezun oldu. 17 yıl Bodrum Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde görev yaptı. Yazı İşleri ve Personel Müdürlüğü’nden 1999 yılında istifa ederek Bodrum’un Yalı Beldesi’nden seçime girdi. İlk belediye başkanı olarak Yalı Belediyesi’ni kurdu ve üç dönem Yalı Belde Belediye Başkanlığı görevini sürdürdü. 2014 yılında çıkartılan Büyükşehir Yasası sonrası Yalı Belediyesi’nin kapanmasıyla Bodrum Belediye Meclisi Üyesi olan Altındağ, Bodrum Belediye Başkan Yardımcılığı görevi yapıyordu ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X