Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Labranda/Uzunyuva” da Coğrafi İşaret Etiketi aldı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Labranda/Uzunyuva” da Coğrafi İşaret Etiketi aldı
Bu içerik 742 kez okundu.

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (MİTSO) son olarak Coğrafi İşaret Etiketi alan zeytinyağı markasının, Levent Baydal’ın “Labranda/Uzunyuva” adlı zeytinyağı olduğu bildirildi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, “Labranda/Uzunyuva” markalı naturel sızma zeytinyağına MİTSO’dan coğrafi işaret alan Levent Baydal, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e Milas zeytinyağına gösterdiği ilgi nedeniyle teşekkür ederek, “Uzun süredir Milas zeytinyağına çok büyük ilgi gösteriyor, çok değer veriyorsunuz. Bu nedenle size çok teşekkür ediyorum. MİTSO’nun çalışmaları ve zeytinyağımıza gösterdiği ilgi sayesinde Milas zeytinyağına coğrafi işaret alındı. Zeytinyağımız değer kazandı. Üreticilerimizin emeği, alınteri değer kazandı. Çalışmalarınız için sizi kutluyor, teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Bundan sonra Milaslı zeytinyağı üreticilerinin coğrafi işaret kalitesinde zeytinyağı üretmenin gayreti içinde olacağını belirten Baydal, “Üreticimiz kazandıkça, tüccarlar da kazanacak. Sonuçta Milas’ta herkes kazançlı çıkacak. Bu, Milas ekonomisi için çok önemli bir adım, çok önemli bir kazanç. Siz coğrafi işaret alarak MİTSO olarak üzerinize düşeni yaptınız. Şimdi bize düşen, bu kalitede zeytinyağı üreterek ihracata yönelmektir” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, Milas’ta zeytinyağında artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını belirterek, “Şimdi herkese düşen, coğrafi işaretin kıymetini bilmek ve coğrafi işaretin ifade ettiği değerlere sahip çıkmaktır. Öncelikle zeytinyağı üreticilerimizin coğrafi işaret standartlarında üretim yapmasını istiyoruz. Üreticilerimizin, ürettikleri kaliteli zeytinyağını markalaştırarak pazara sunmasını bekliyoruz. Milas zeytinyağının en azından üçte birini coğrafi işaretli olarak pazara sunabiliriz” dedi.

Özer, coğrafi işaretin daha şimdiden Milas zeytinyağının değerine değer kattığını ifade ederek, “Coğrafi işaretli olsun veya olmasın artık Milas zeytinyağı, piyasanın üstünde bir fiyattan alıcı bulmaya başladı. İyi bir yolda ilerliyoruz. Şimdiki hedefimiz ihracata yönelmek. Bunun için Katar’da yaptığımız görüşmelerden çok olumlu sonuçlar aldık. Talepler geldi. Üyelerimizden teklifleri alıp Katar’daki alıcı firmalara yönelttik. Milas zeytinyağının ihracata yönelmesinden çok umutluyuz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X