Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Geleneksel Hemşeri Buluşması’ 31 Mart’ta Kuşadası’nda

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

‘Geleneksel Hemşeri Buluşması’ 31 Mart’ta Kuşadası’nda
Bu içerik 448 kez okundu.

 

Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği, Milaslıları 31 Mart Cumartesi günü Kuşadası Korumar Otel’de buluşturacak. 1972 yılında İzmir’de kurulan Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği’nin geleneksel olarak her yıl düzenlemekte olduğu Milaslılar ve Milas’ı sevenler buluşmasında, bu yıl çeşitli sürprizlerle renkli bir şölen yapılacağı, elde edilecek gelirinse, önceliği kız öğrencilerde olmak üzere ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak verileceği bildirildi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği’nin Kuşadası’nda düzenleyeceği şölene davet etmek üzere MİTSO’yu ziyaret eden, Dernek Başkanı Baki Öner, her yıl Milas’ı ve Milas’ı sevenleri buluşturmayı gelenek haline getirdiklerini belirterek, “1972 yılında kurulan derneğimiz Milaslıları ve Milas’ı sevenleri buluşturuyor. Bu yılki buluşmamız, 31 Mart Cumartesi günü, Kuşadası’nda, Korumar Otel’de olacak. Konuklarımız Cumartesi günü öğleyin otele giriş yapabilecekler. Milaslılar buluşmasında kişi başına fiyat; öğle yemeği, akşamki gala yemeği, konaklama ve Pazar günü sabah kahvaltısı için her şey dahil 195 TL olarak belirlendi. Her yıl yaptığımız bu etkinliklerden elde ettiğimiz geliri, önceliği kız öğrenciler olmak üzere Milaslı ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs olarak veriyoruz. Bu, şölenlerimizin güzel yanı. Bir güzel yanı da, hiç kuşkusuz, yıllardır birbirini görmeyen Milaslıları buluşturmak, bir araya getirmek, hemşerilerimiz arasındaki hemşerilik bağlarını güçlendirmek. Bu yılki buluşmamıza, başta Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Reşit Özer olmak üzere MİTSO üyelerini de davet ediyoruz” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği’nin davetini memnuniyetle karşıladığını ve kabul ettiğini belirterek, “Biz de Odamızın Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizi, hem de Oda üyelerimizi Milaslılar ve Milas’ı sevenlerin buluşmasına katılmaları için davet edeceğiz. Gerekli duyuruları yapacağız. Gereken desteği vereceğiz. Milas ve Milaslı olmak, Milaslıların hiç vazgeçemeyeceği ortak değeri. Milaslılar olarak her zaman bir olmalıyız, bir arada durmalıyız. Bu birlikteliği bize her yıl yaşatan Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği’ne ve sevgili Dernek Başkanı Baki Öner’e davetleri nedeniyle teşekkür ederim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X