Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Biz bu baskılara boyun eğmeyeceğiz!”

Adem KANKAYNAR -

“Biz bu baskılara boyun eğmeyeceğiz!”
Bu içerik 508 kez okundu.

 

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel  Merkezi tarafından, en son, 16 Mart 2018 tarihinde Erzincan’da Dernek yöneticilerinin gözaltına alınmasına karşı tepki açıklaması yapıldı.

Derneğin Milas Şubesi’nce gazetemize iletilen açıklama şöyle …

 

Korkmuyoruz,

yılmıyoruz,

boyun eğmiyoruz!

Geçtiğimiz Cuma günü sabah saatlerinde Erzincan ilinde bulunan PSAKD Erzincan Şube yöneticilerimiz, üyelerimiz ve genel merkez yöneticilerimizin de içinde bulunduğu 16 kişi gözaltına alınmıştır. Genel Bbaşkan Yardımcımız, yöneticimiz Erol Yeter’in evi basılmış ve elektronik eşyalarına el konulmuştur. Aynı anda İstanbul’da PSAKD GYK üyelerimizin ve üyelerimizin evlerine giderek aramalar yapılmıştır. Yaşanan bu duruma dair Erzincan’a ifade vermeye giderken Genel Başkan Yardımcımız Erol Yeter Düzce’de otobüsten indirilerek gözaltına alınmıştır.

PSAKD Genel Merkezimizin ve inancımızın ilkeleri doğrultusunda mücadelemizi sürdüren bizlere yakın zamanda sayısız saldırılar olmuş, evlerimiz işaretlenmiş, Ege bölgesinde şube başkanlarımız ve genel merkez yöneticilerimiz hakkında soruşturmalar açılmıştır. Bizleri sosyal medya hesaplarında hedef gösterenler, inancımıza ibadethanelerimize saldıranlar bilmeliler ki, biz bu baskılara boyun eğmeyeceğiz.

İçinde bulunduğumuz bu karanlık günlerde, ülkemizi yönetenler kendileri gibi düşünmeyen kim var ise bir şekilde baskı altına almayı amaçlamış ve farklı ses çıkartan kim var ise gözaltı, tutuklama ile boyun eğdirmeye çalışıyorlar.

OHAL ve KHK zulmü ile demir yumrukla ülkemizi yönetmeye çalışanlara karşı inancımızın mücadelesini sokakta, alanlarda, cemevlerimizde, mahallelerimizde yürüttük ve yürütmeye de devam edeceğiz. Biliyoruz ki laik, demokratik, özgür bir yaşama inancımızın mücadelesini yürüttüğümüz için bugün bu saldırılarla karşı karşıyayız.

Gün; değerlerimize, yaşam alanlarımıza sahip çıkma günüdür. PSAKD’ye kurumumuza sahip çıkma günüdür. Tüm demokratik kamuoyunu, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin üyeleri ve yöneticilerimizi sahiplenmeye çağırıyoruz.

Gözaltılar serbest bırakılana kadar Pir Sultan Abdal Kültür Derneği genel merkezi, tüm şubeleri, yöneticileri ve üyeleri ile inancını, kurumunu yaşam alanlarını savunacaktır.

Gözaltılar serbest bırakılsın!

Korkmuyoruz, yılmıyoruz, boyun eğmiyoruz!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X