Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas, Almanya’da tanıtıldı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Milas, Almanya’da tanıtıldı
Bu içerik 443 kez okundu.

İlçemiz Milas’ın tarihi zenginliklerinin, dünyanın en büyük turizm fuarlarından sayılan ve Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ITB Berlin Fuarı’nda (Uluslararası Turizm Borsası Fuarı) Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) tarafından tanıtıldığı bildirildi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, ITB Berlin Fuarında, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından oluşturulan Türkiye standında her il için bir bölüm açıldı. Muğla bölümünde tanıtılan Milas’ın tarihi zenginlikleri arasında özellikle UNESCO’nun da Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Uzunyuva Arkeolojik Alanı ve Hekatomnos Anıtmezarı ile Beçin Ortaçağ Kenti çok büyük ilgi çekti.

Fuarda Muğla ilini, yalnızca Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş ile MİTSO adına Odanın Ar-Ge ve Dış İlişkiler Memuru Gülay Aytaç temsil ettiler.

Türkiye standının Muğla bölümünü ziyaret eden konuklara Gülay Aytaç Milas’ı ve Muğla’nın güzelliklerini anlattı. Fuarda Türkiye standı, diğer ülke stantlarına göre en büyük stant olarak dikkat çekerken, standı ziyaret edenlerin yoğunluğu yeni turizm sezonu için umut verdi.

ITB Berlin Fuarı, her yıl Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenleniyor ve fuara dünyanın dört bir yanından, sadece alanında profesyonel turizmciler katılabiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X