Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Akıl ve Zekâ Oyunları Projesi Eğitimleri’ sona erdi

Adem KANKAYNAR -

‘Akıl ve Zekâ Oyunları Projesi Eğitimleri’ sona erdi
Bu içerik 1006 kez okundu.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA)tarafından finanse edilen Akıl ve Zekâ Oyunları projesi kapsamında, ilçemizde görev yapan 60 öğretmene Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak hazırlanan 40 saatlik Akıl ve Zekâ Oyunları eğitimi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2012 yılı itibariyle ortaokul kademesinde öğrencilere seçmeli ders olarak okutulmaya başlanan ‘Zekâ Oyunları Dersi’ Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından projeye dönüştürüldü.

Zekâ Oyunları seçmeli dersini vermeye yetkili öğretmenlerin eğitmen sertifikasına sahip olması gerektiğinden, ilçemiz genelinde bu sertifikaya sahip öğretmen sayısının arttırılması amacıyla 2 Grup halinde 12-16 Mart, 19-23 Mart tarihlerinde eğitim verildi.

Eğitimler sonunda eğitime katılan 60 öğretmene Cumhuriyet Anadolu Lisesinde düzenlenen tören ile eğitmen sertifikaları verildi.

Düzenlenen sertifika törenine Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Öner katılarak eğitime katılan öğretmenlere sertifikalarını verdiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal yapmış olduğu konuşmasında; “Ezberci eğitim yerine muhakeme gücü yüksek olan dinamik Türk gençleri yetiştirmek için öğretmenlerimize Güney Ege Kalkınma Ajansının destekleriyle kurs verilmesini sağladık. İlerleyen günlerde okullarımızda sınıflar oluşturulacak ve sonrasında turnuvalar düzenleyeceğiz. Çocuklarımıza akıl ve zekâ oyunlarını öğreterek teknoloji bağımlılığından uzaklaştırmak ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Akıl Zekâ Oyunları eğitmen eğitimlerine katılan öğretmenlerimize ve böyle bir projeyi desteklediği için Güney Ege Kalkınma Ajansına teşekkür ediyorum’ dedi.

Düzenlenen proje sonunda eğitmen sertifikalarını alan öğretmenler zekâ oyunlarını okul müfredatına ve eğitim programlarını adapte edecek, öğrencilere yönelik materyal geliştirme konusunda bilgi sahibi, çocuklar hakkında raporlama yapabilecek ve ailelerine dönüt verebilecek, Akıl ve Zekâ oyunları dersini rahatlıkla okutabilecek, destekleme ve yetiştirme kursu açabilecek yeterliliğe sahip olacaklar.

Ayrıca Akıl ve Zekâ oyunları; öğrencilerin problemleri algılama ve değerlendirme kapasitelerinin geliştirilmesini, farklı bakış açıları oluşturabilmelerini, problemle karşılaştıklarında hızlı ve doğru karar verebilmelerini, bir konuya ve çözüme odaklanma alışkanlığı geliştirmelerini, akıl yürütme ve mantığı etkili bir şekilde kullanma kapasitelerini geliştirmelerini sağlayacak.

Düzenlenen tören, eğitmen belgelerinin dağıtımı ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X