Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Bundan sonra Milas’ı tanıtmak için elimden geleni yapacağım”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Bundan sonra Milas’ı tanıtmak için elimden geleni yapacağım”
Bu içerik 885 kez okundu.

MİTSO’nun daveti üzerine Milas’a gelen Yönetim Danışmanı, Yazar Devrim Ersöz, “Çağdaş Satış ve Pazarlama Teknikleri” konulu seminerinde, Türkiye’deki şirketlerin ortalama ömrünün 12 yıl olduğunu belirterek, bunun, şirketlerin tanıtıma ve pazarlamaya yeterince kaynak ayırmamasından kaynaklandığını söyledi.

Ersöz seminerde, bir ürünün ne kadar iyi olursa olsun önemli olanın ürünün tanıtımı olduğuna dikkat çekti..

“Ezber Bozan Satış Teknikleri”, “Pembe Fil” gibi kitaplarıyla tanınan Yönetim Danışmanı, Yazar Devrim Ersöz, Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın daveti üzerine ilçemize geldi. MİTSO konferans salonunda Oda üyelerine “Çağdaş Satış ve Pazarlama Teknikleri” konusunda bir seminer veren Ersöz, ürün tanıtımının önemine dikkat çekerek, “Ürünleriniz ne kadar iyi olursa olsun, önemli olan onu nasıl tanıttığınızdır” dedi.

Konuşmasının devamında Milas’ı pek çok bakımdan çok beğendiğini dile getiren Devrim Ersöz, “Milas çok güzel bir ürün. Ben de bundan sonra Milas’ı tanıtmak için elimden geleni yapacağım” dedi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, seminerinde, çağdaş satış ve pazarlama tekniklerini ilginç örneklerle anlatan Devrim Ersöz, satıcıların, insanların sorunlarını çözmeye çalıştığını, pazarlamacıların ise önce sıkıntıyı ortaya koyarak bu sıkıntıyı çözmek için ürün satmaya çalıştığını anlattı.

Konuşmasının devamında, dünyadaki şirketlerin ömrünün yüzlerce yıl önceye kadar gittiğini, İsveç’te 700 yıllık bir şirketin olduğunu anlatan Devrim Ersöz, “Türkiye’de 1 milyon 350 bin dolayında şirket var. Bunların yüzde 9’u sermaye şirketleri. Türkiye’de şirket yaşı ortalaması sadece 12 yıl.Türkiye’de şirketler tanıtıma ve pazarlamaya yeterince kaynak ayırmıyorlar.Bu nedenle şirketler sürdürülemiyor” dedi.

Devrim Ersöz, alışveriş sırasında kadınlarla erkeklerin farklı davranışlar sergilediğini, bunun, her iki cinsin beyin yapılarından ve evrimsel gelişmelerinden kaynaklandığını anlatarak, “Alışveriş sırasında kadınlar çok seçici davranıyorlar. Oysa erkekler çok kısa sürede karar verip alışveriş yapıyorlar.Satış ve pazarlama yöntemlerinde bu gibi ayrıntılara dikkat etmek gerekir” dedi.

Ersöz, seminerin bitiminde dinleyenlere “Pembe Fil” adlı kitabını dağıttı.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, davetlerini kabul ederek MİTSO’ya geldiği ve üyelere çok değerli bir seminer sunduğu için Devrim Ersöz’e teşekkür etti ve kendisine, günün anısına, üzerinde Hekatomnos Anıtmezarındaki lahitin bir fotoğrafı olan tabak armağan etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X