Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Geleneksel Bahar Konseri beğeniyle izlendi

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Geleneksel Bahar Konseri beğeniyle izlendi
Bu içerik 400 kez okundu.

 

Milas Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu’nun geleneksel Bahar Konseri, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda yurttaşlarla buluştu. Ahmet Algur’un yönettiği koro, beğeniyle izlendi. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Belediye Meclis Üyeleri ve kalabalık bir dinleyici topluluğu tarafından ilgiyle izlenen gecede, çeşitli yörelere ait türküler koro ve solo olarak seslendirildi.

Konserin sonunda, Şef Ahmet Algur’a çiçek ve plaket takdim eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Türk Halk Müziği Topluluğuna, hazırladıkları konser ve güzel sunumları için teşekkür ediyorum. Gönüllü olarak bizlerin kültür hayatını renklendirmeye çalışan bu insanlara çok şey borçluyuz. İlçemizin kültür sanat hayatını canlı tutma adına büyük özveriler göstererek bizlere program hazırlıyorlar. Gösterdikleri özveri ve harcadıkları emek taktire şayandır. Türküler olmadan bu ülkenin dirliği ve birliğinden söz etmemiz mümkün değil. Türküler varsa hayatımız var, türküler varsa bizler varız. Bu yıl Belediyemizin kuruluşunun 150. Yıldönümü. Bu vesile ile bazı etkinlikler ve kutlamalar olacak. Bu anlamda ben, Türk Halk Müziği Koromuzdan 150. Yıl konseri yapmalarını bekliyorum. Başta, Şefimiz Ahmet Algur olmak üzere bu güzel konserin hazırlanmasında emeği olan herkesi kutluyor ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmanın ardından salonda bulunan izleyicilerin isteği üzerine koro tarafından seslendirilen Kerimoğlu türküsüne, Başkan Tokat’ta koro üyeleriyle birlikte eşlik etti.

Program, gecenin anısına çektirilen fotoğrafla sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X