Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

2. Güney Ege Yapı, Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı açıldı

Adem KANKAYNAR -

2. Güney Ege Yapı, Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı açıldı
Bu içerik 773 kez okundu.

Bu yıl ikincisi 28 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Güney Ege Yapı, Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı, dün yapılan törenle açıldı. 5 gün sürecek olan fuar, geçen yıla göre kapasitesini arttırırken, açılış sunumunu ünlü şovmen Behzat Uygur yaptı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başlayan 2. Güney Ege Yapı, Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı’nın açılış törenine; Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Kamil Gül, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, ilçemiz genelindeki resmi kurum-kuruluş, oda ve derneklerin yöneticilerinin yanı sıra, bölgemizdeki yapı sektörünün temsilcileri katıldı.

Açılış sunumunu ünlü şovmen Behzat Uygur yaparken, Expolife Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Erdoğan, açılış konuşması için geldiği kürsüde, geçen yıl birincisi düzenlenen fuar ile bu sene ikincisi düzenlenen fuar arasındaki farkı, rakamlarla ortaya koydu.

Erdoğan; “Bu sene, gerçekten beklediğimizin çok üzerinde firma katılımı sağlandı. Geçtiğimiz günlerde 9’uncusunu düzenlediğimiz Uluslararası Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın ardından bu sene ikincisi düzenlenen Güney Ege Yapı Dekorasyon Fuarı da gösterdi ki Milas, bu tür organizasyonlar için son derece uygun bir ilçedir. Expolife ve Expolink Fuarcılık olarak bizler de bu kentin ekonomik, sosyal ve kültürel yapısına katkıda bulunmamız nedeniyle son derece mutluyuz” diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Fuarın ana sponsoru olan Kırdağ İnşaat’ın sahibi Behçet Kırdağ ise, geçen yıl olduğu gibi bu sene de fuara ana sponsor olduklarını belirterek; “Bundan sonra da bu tür organizasyonlarda yer almaktan kaçınmayacağız” dedi ve fuarın başarılı geçmesi dileğinde bulundu.

Kırdağ’ın ardından kürsüye gelen Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ise, düzenlediği iki fuarla Milas’ın bundan sonraki süreçte daha farklı fuarları da kurabileceğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yeni fuar alanımız için Milas Belediyesi tarafından tahsis edilen alana, tarım fuarının açılışına katılan Sayın Bakanımızın vermiş olduğu söz üzerine, yaklaşık 25 dönümlük bir mera alanı da eklenecek. Böylece daha geniş bir alanda; otoparkı, kongre merkezi, yöresel ürünlerin satılacağı mekânlar ve ilçemize yakışır bir fuar alanı yapılacak. Bu konuda MİTSO olarak proje kısmını da biz üstlendik. Yine, OSB alanında, herkesin kıskandığı kurumlar arası işbirliğiyle çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. 30 Kasım tarihinde yer sahiplerine arsalar teslim edilerek, firmaların inşaat çalışmalarına başlamaları sağlanacak. Öte yandan 2 gün önce yasalaşan KDV muafiyeti ile yatırımcılarımız, yaklaşık 350 bin lira tasarruf edecekler. Bu da yatırımcı için son derece önemli bir konu. Zeytinyağı Coğrafi İşareti ile Milas Zeytinyağı, Türkiye’deki 5 markadan biri olmuştur. Bildiğiniz gibi büyük marketlerin reyonlarında Milas Balı yerini aldı, şimdi zeytinyağları da o reyonlarda yerini alacak.

Aslında Milas adına sayabileceğimiz birçok çalışma var. Ben bütün bunların ışığında diyorum ki Milas, geleceğin parlayan yıldızı olacak. Milas, gelecek yıllarda fuarlar kenti olarak anılacak.”

Törende son konuşmayı yapan Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş ise, kendisinden önceki konuşmacıların vurguladığı, Milas’ın bir fuarlar kenti olmayı fazlasıyla hak ettiğini belirterek; “Sahip olduğu değerlerle birçok il ve ilçenin önüne geçmiş bir Milas gerçeği ile karşı karşıyayız. Bunu, hem tarım fuarında, hem de bugün ikinci kez düzenlenen yapı fuarında da görüyoruz” dedi ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, fuarın başarılı bir şekilde geçmesini diledi.

Yapılan konuşmaların ardından fuara katkıda bulunan bazı firma sahiplerine plaket takdim edildi ve sonrasında ise açılış kurdelası, törene katılan protokol üyeleri tarafından kesildi.

 

Başkan Tokat yine konuşma yapmadı …

İçinde bulunduğumuz Mart ayının ilk haftasında 9’uncu kez düzenlenen Uluslararası Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın açılış törenine; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Muğla Valisi Esengül Civelek ve bazı Muğla Milletvekillerinin katılması ve hepsinin de birer konuşma yapması gerekçe gösterilerek, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a söz hakkı verilmemişti. 2. Güney Ege Yapı Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı’nın dünkü açılışına, Muğla Vali Yardımcısı dışında ilçe dışından bir katılımın olmamasına rağmen Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın yine konuşma yapmaması davetliler arasında homurdanmalara neden oldu.

Bu arada, sunucu Behzat Uygur, bazı firma sahiplerine plaket verilmesi için Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın adını anons etmesine rağmen Başkan Tokat sahneye çıkmadı.

Törene katılanlar arasında başkanın bu tutumu, kendisine söz hakkı verilmemesine tepki gösterdiği şeklinde yorumlandı.

Açılış programının son bölümünde ise, törene katılan protokol üyeleri fuar alanını gezerek, firma yetkililerinden, sergilenen ürünler hakkında bilgi aldılar.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X