Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Su Zinciri Farkındalık Yürüyüşü’ yapıldı

Adem KANKAYNAR -

‘Su Zinciri Farkındalık Yürüyüşü’ yapıldı
Bu içerik 576 kez okundu.

TEMA Vakfı Milas Temsilciliği tarafından, üç yıl önce başlatılan ve artık geleneksel hale dönüştürülen ‘Su Zinciri Farkındalık Yürüyüşü’ yapıldı. Sabah saat 10’da Atapark’tan başlatılan yürüyüş, ‘Hekatomnos Mezar Anıtı’nda son buldu.

TEMA Vakfı Milas Temsilciliği tarafından bu sene dördüncü kez düzenlenen ve geleneksel hale dönüştürülen ‘Su Zinciri Farkındalık Yürüyüşü’ne; Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, TEMA Vakfı Muğla İl Temsilcisi Sergender Sezer, AKUT Milas Birimi Gönüllüleri, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğrencileri ve Gazipaşa-Firuzpaşa Mahalle Muhtarı Recep Panay katıldı.

Sabah saat: 10’da Atatürk anıtının bulunduğu Atapark’tan başlayan yürüyüşte; İnönü Caddesi, Orhan Menteşe Öğretmenevi yanından ve 3 bin yıllık Su Kemerleri Caddesi güzergahından Akgedik Barajı’na kadar yüründü.

Burada kısa bir mola verildikten sonra temsili su alındı ve Sarıçay takip edilerek Balçık, Baltalı Kapı ve Hekatomnos Anıt Mezarı alanına ulaşıldı. Alınan temsili su buraya döküldükten sonra etkinlik sona erdirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X