Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Ekizköy’de inceleme yapılacak

Adem KANKAYNAR -

Ekizköy’de inceleme yapılacak
Bu içerik 860 kez okundu.

Milas’a bağlı Ekizköy mahallesinde, kamulaştırmayla ilgili olarak vatandaşların talebini dinleyen AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Kamulaştırılması talep edilen bölgede kömür olmadığı iddiaları var. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın ilgili birimleriyle görüşerek sondaj çalışması yaptıracağız. Bölgede kömür yoksa, sizlerin mağdur olmaması için çalışacağız” dedi.

Milas’a bağlı Ekizköy mahallesinin Karadam mevkiinde enerji üretimi yapan bir şirket tarafından kamulaştırma talep edilmesi dolayısıyla AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Cengizhan Güngör ve yönetim kurulu üyeleri, vatandaşların taleplerini dinledi. Mahalle meydanında gerçekleştirilen toplantının ev sahipliğini Ekizköy Mahallesi Muhtarı Muhsin Bilge yaptı.  

Kendi imkânlarıyla yaptırdıkları araştırmalarda, kamulaştırma talep edilen bölgede kömür madeni bulunmadığını öne süren Bilge, “Daha önceki yıllarda buralarda sondaj çalışması yapıldı ve kömüre rastlanmadı. Şayet burada kömür varsa, biz taşınmazlarımızın maddi kayba uğramadan kamulaştırılmasına razıyız. Daha önce yapılan kamulaştırmada mahallelimizin yüzde 95’i rıza göstermişti. Burada biz kömür olduğu için değil, döküm sahası yapılmak istenmesi nedeniyle kamulaştırma talep edildiğini düşünüyoruz. İstenen alan da mahallemizin geçim kaynağı olan, tarımın yapıldığı bölge” dedi.

Talepleri not alan Mete, mağduriyet oluşmaması için gerekli girişimlerde bulunacaklarını kaydederek; “Kamulaştırılması talep edilen bölgede kömür olmadığı iddiaları var. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın ilgili birimleriyle görüşerek sondaj çalışması yaptıracağız. Bölgede kömür madenine rastlanmazsa, sizlerin talepleri doğrultusunda mağdur olmamanız için çalışacağız” diye konuştu.

AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar da, Ekizköy mahallesinin mağduriyeti üzerinden siyaset yapılmasına izin vermeyeceklerini belirterek, “Biz, Milas teşkilatı olarak sorunu ilk günden bu yana takip ediyoruz. Burayı çözüm amaçlı değil de siyasi rant elde etme amaçlı olarak kullanmak isteyenlere prim vermemenizi rica ediyorum. Biz, her zaman sizlerin yanındayız ve siyasetimiz çözüm odaklıdır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X