Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Ünal Türkeş, Hasan Önkaş, Yükselecek Demirel,Hilal Köseoğlu, Ahmet Bayrak

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Ünal Türkeş, Hasan Önkaş, Yükselecek Demirel,Hilal Köseoğlu, Ahmet Bayrak
Bu içerik 437 kez okundu.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC), Menteşe ilçesinde uzun yıllar sürdürdükleri gazetecilik mesleğiyle öne çıkmış olan 5 merhum gazetecinin isimlerinin, uygun görülecek cadde veya sokaklara verilmesi talebiyle Menteşe Belediyesi’ne başvuruda bulundu.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Halil Eğriboyun imzasıyla hazırlanan başvuru dilekçesinde, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı, Gazeteci-Yazar Ünal Türkeş, dönemin Muğla Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hasan Önkaş, Gazeteci-Yazar-Şair Yükselecek Demirel, Gazeteci-Yazar Hilal Köseoğlu ve Gazeteci Ahmet Bayrak’ın isimlerinin, Belediye Meclisince uygun görülecek cadde veya sokaklara verilmesi talep edildi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’e taleplerini içeren dilekçeyi sunduklarını belirten Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, “Cemiyet olarak, sosyal ve eğitsel çalışmalara çok önem veriyoruz. Bütün bu çalışmaları yaparken, gerek cemiyetimize gerekse mesleğimize katkı sunmuş olan değerlerimizi de unutmamamız ve yaşatmamız gerektiğinin bilinciyle görev yapıyoruz. Bu anlayıştan yola çıkarak, gazetecilik mesleğini uzun yıllar başarıyla yerine getirmiş ve getirmeyi de sürdürürlerken aramızdan vakitsiz bir şekilde ayrılan değerli meslektaşlarımız Ünal Türkeş, Hasan Önkaş, Yükselecek Demirel, Hilal Köseoğlu ve Ahmet Bayrak’ın isimlerinin yaşatılmasının, aileleri ve biz meslektaşlarının üzüntüsünü bir nebze de olsa hafifletmesinin yanında, manevi olarak da bir memnuniyet yaratacağını düşündük. Bu talebimizi de Menteşe Belediyesi’ne yazılı bir dilekçeyle sunduk. Talebimize olumlu yaklaşan ve konuyu belediye meclisinde değerlendireceklerini ifade eden Menteşe Belediye Başkanı Sayın Bahattin Gümüş’e şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ise, meslektaşlarının maneviyatlarını sürdürmeye yönelik bu girişimden dolayı Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ni kutladığını belirterek, “Menteşe Belediyesi olarak bu tür örnek teşkil eden taleplere ilgi duyuyor, önem veriyoruz. Değerlerimizin yaşatılmasına yönelik Muğla Belediyesi döneminden gelen bir geleneğimiz de var zaten. Örnek verecek olursak, geçmiş belediye meclis üyelerimizin isimleri cadde veya sokaklara verilmişti. Elbette biz de bu geleneği sürdüreceğiz. Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin bu talebini de bu geleneğimiz çerçevesinde belediye meclisimizde değerlendireceğiz. Cemiyet yönetimimize böylesine örnek bir çalışmaya imza attıkları için teşekkürlerimi sunuyor, kendilerini kutluyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X