Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Boyu uzun futbolcu oynayamaz”

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

“Boyu uzun futbolcu oynayamaz”
Bu içerik 680 kez okundu.

İzmir Altınorduspor Kulübü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve Altınordu’nun Selçuk Spor Tesislerinde yapılan U12 Futbol Takımlarının katıldığı Futbol Turnuvasında yaşanan bir olay tüm spor basınına yansıdı.

Turnuvaya davet edilen İstanbul BJK Spor Kulübünün U12 Akademi takımının 3 sporcusunun, yaşlarının tutması ve kurallara uygun olmasına rağmen Turnuvaya ev sahipliği yapan Altınorduspor Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan tarafından, “3 sporcunun, diğer takımlardaki sporculara göre boylarının uzun olması nedeniyle fiziksel avantajları olduğu” gerekçesiyle oynatılmamak istemesi sonrasında kararı kabul etmeyen BJK Teknik Sorumlularına turnuvaya alınmayacakları bildirildi.

30 yabancı 26 Türk U12 Akademi Futbol Takımının katıldığı futbol turnuvasında yaşanan bu gelişmeler sonrasında Beşiktaş Futbol Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş U12 Futbol Takımının İstanbul’a dönmesini isteyerek kararı protesto etti.

Turnuva için Selçuk Altınordu Spor Tesislerinde bulunan ve maçları izlemeye giden BJK U12 Futbol Takımının sporcularının aileleri de bu skandal kararı protesto ederek genç sporcuların yaşadıkları acıyı ve üzüntüyü paylaştılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ergün     0000-00-00 Yazık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X