Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yörükler, 10 Mayıs’taki ‘Yörük Göçü’ne hazırlanıyorlar

Adem KANKAYNAR -

Yörükler, 10 Mayıs’taki ‘Yörük Göçü’ne hazırlanıyorlar
Bu içerik 815 kez okundu.

Başkanlığını Mevlüt Kiriş’in yaptığı Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği yönetimi, 10 Mayıs 2018 tarihinde yapacakları ‘Yörük Göçü’ etkinliği için hazırlıklarını sürdürüyor.

Dernek yönetimi, tüm kurum ve kuruluşlar, STK’lar, Oda ve derneklerin yanı sıra siyasi partileri de ziyaret ederek, bir yandan çalışmalarını aktarıyor, bir yandan da 10 Mayıs’taki etkinliğe davet ediyorlar.

Aynı zamanda Milas Belediye Meclis Üyesi olan Veteriner Mevlüt Kiriş’in başkanlığını yaptığı Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği yönetim kurulu üyeleri, her yıl düzenlenen ve geleneksel hale dönüştürülen temsili yörük göçü etkinliğinin hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.

Dernek yöneticileri, bir süre önce başlattıkları ziyaretler kapsamında, ilçemizdeki tüm resmi kurumlar, sivil toplum kuruluşları, Oda ve derneklerin yanı sıra siyasi partileri de ziyaret ederek, hem derneğin çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde, hem de 10 Mayıs’taki etkinliğe davette bulunuyorlar.

Dernek Başkanı Mevlüt Kiriş, “Her yıl olduğu gibi bu sene de düzenlediğimiz temsili yörük göçü, bu kültürün yaşatılmasında ve gelecek kuşaklara aktarılmasında önemli bir husus ve yıllardır yapılması nedeniyle de artık geleneksel bir hale dönüştü. Bugüne kadar da Milas halkı, etkinliğe her anlamda büyük katkı vererek, bizleri yalnız bırakmadılar. Bu sene 10 Mayıs’ta düzenleyeceğimiz etkinliğimizde de yalnız bırakmayacaklarını biliyoruz” diyerek, bir kez daha tüm Milas halkını 10 Mayıs’taki Yörük Göçü etkinliğine davet etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X