Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİTSO’da seçim süreci tamamlandı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO’da seçim süreci tamamlandı
Bu içerik 469 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda 5 Nisan’da başlayan seçim sürecinin ardından Reşit Özer yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. İlçe Seçim Kurulu gözetiminde yapılan seçimlerde ayrıca yönetim kurulu üyeleri, genel kurul delegeleri ile disiplin kurulu üyeleri ile bunların yedek üyeleri de seçildiler.

MİTSO Meclisi de ilk toplantısında Mustafa Yüksel’i yeniden meclis başkanlığına seçti.

 

5 Nisan’da yapılan ve Reşit Özer - Mustafa Yüksel ve Arkadaşları grubunun ‘Kırmızı Liste’sinin seçilmesiyle başlayan MİTSO’nun seçim süreci Milas İlçe Seçim Kurulu tarafından yapılan Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Kurul ve Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi ile sona erdi.

Yeni Meclis üyelerinin oy kullandığı seçimde Reşit Özer yeniden MİTSO Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Seçimde, yeni Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Kurul Delegeleri ile Disiplin Kurulu Üyeleri ve bunların yedekleri de belirlendi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, seçim sonuçlarına göre; Reşit Özer’in başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu Üyeliklerine Ejder Üstek, Hasan Tiryakioğlu, Ömer Eliş, Hüseyin Aykal, Soner Çamlıbelen ve Mehmet Yiğit seçildiler.

Genel Kurul delegeliklerine Özer Topuz ve Kadir Karagülle seçilirken, Disiplin Kurulu şu isimlerden oluştu: Avcı Ten. İnş. Taah. Elk. San ve Tic. Ltd. Şti, Mylasa Sigorta Aracılık Hiz. Ltd. Şti, Artı 1 Makine Müh. İnş. Taah. Tur. İhr. İth. San. Tic. Ltd. Şti, Uğur Özer, Eylül Kafeterya Hiz. Gıda Elk. Paz. Tur. Tic. Ltd. Şti. ve Levent Baydal.

 

Mustafa Yüksel, yeniden Meclis Başkanı seçildi

Seçimlerin sonuçlarının belirlenmesinden sonra MİTSO Meclisi ilk olağan toplantısını yaptı. En yaşlı Meclis üyesi olan Mehmet Yiğit tarafından açılan oturumda, tek aday olan Mustafa Yüksel, oturuma katılan üyelerin oybirliği ile yeniden Meclis Başkanlığına seçildi.

Meclis Başkan Yardımcılıklarına Hayati Çorbacı ile Mustafa Turhan, Meclis Katipliğine ise Yasin Erol, yine oturuma katılan meclis üyelerinin oybirliği ile seçildiler.

MİTSO Meclis Üyelerinin oybirliği ile yeniden Meclis Başkanı seçilen Mustafa Yüksel, yaptığı teşekkür konuşmasında, “Geçen dönemde uyumlu bir çalışma dönemi yaşamıştık. Aldığımız meclis kararlarının neredeyse yüzde 99’unu oybirliği ile almıştık. Bu dönemde de yine uyum içinde çalışmalarımızın süreceğine inanıyorum. Yeni dönemde de sizlerden yine tüm kararların oybirliği ile alınmasını istiyorum. Birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımız devam edecek. Yeni dönem için meclisteki arkadaşlarıma, yeni yönetim kurulumuza başarılar diliyorum” dedi.

 

Teşekkür

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilen Reşit Özer de, çok güzel ve seviyeli bir seçim dönemini geride bıraktıklarını belirterek, “MİTSO üyeleri büyük bir demokratik olgunluk içinde Odamız seçim sürecinin örnek gösterilecek bir şekilde tamamlanmasına çok büyük katkıda bulundular. Buradan, tüm üyelerimize, bize güvenip yeniden bu göreve layık gören Meclis Üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra projelerimizi gerçekleştirmek için hiç durmadan yola devam edeceğiz. Yine birlik ve beraberlik içinde çok çalışarak üyelerimize, Odamıza ve Milasımıza güzel şeyler kazandıracağız” diye konuştu.

 

Hisarcıklıoğlu’ndan kutlama

MİTSO’da İlçe Seçim Kurulu tarafından yapılan ve Oda Meclisine yeni seçilen meclis üyelerinin oy kullandığı seçimle yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Reşit Özer’i ilk olarak TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu telefonla arayarak kutladı. Hisarcıklıoğlu Özer’e, “Sizi ve şahsınızda yeniden Yönetim Kuruluna ve Oda Meclisine seçilen arkadaşlarımızı kutluyor, gözlerinizden öpüyorum. Yeni çalışma döneminde sizlere başarılar diliyorum” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na nazik kutlaması nedeniyle teşekkür ederek, “İlk olarak siz aradınız ve başarılar dilediniz. Çok teşekkür ediyoruz. Ben ve arkadaşlarım, saygılarını, selamlarını iletiyorlar. TOBB Yönetimi olarak sizin de desteğinizle ve sizin önderliğinizde hep birlikte bundan sonra da güzel işler başaracağız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X