Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

TOBB’nin “Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu” toplandı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

TOBB’nin “Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu” toplandı
Bu içerik 384 kez okundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Mayıs ayında yapılacak olağan genel kurul toplantısı öncesinde, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in de üyesi olduğu Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu’nun toplandığı bildirildi. Ankara’da TOBB’nin İkiz Kuleler binasında yapılan komisyon toplantısında, Mayıs ayında yapılacak 74. TOBB Genel Kurulu’na sunulacak ekonomik rapor taslağı görüşüldü.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, TOBB’nin Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu toplantısına TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Komisyon Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Komisyon Üyeleri Ferhat Çağlayan, Yasin Tatlı, Ercan Özkan, Şakir İşeri, Salih Deniz Günal ve MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer katıldılar.

Toplantıda, TOBB’nin Mali ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘2017 Yılı Ekonomik Raporu Taslağı’ incelendi. Raporda, dünya ve Türkiye ekonomisi hakkında yapılan genel değerlendirmeler, yatırımlar, enflasyon, para, banka, sermaye piyasası, kamu maliyesi, döviz kurları, dış ticaret, ödemeler dengesi, uluslararası doğrudan yatırım ve dış borçlar gibi temel ekonomik göstergeler ile nüfus, eğitim, sağlık ve çalışma hayatına ilişkin sosyal göstergeler hakkındaki değerlendirmeler yer aldı.

Komisyon toplantısının ardından komisyon Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve aralarında MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in de olduğu komisyon üyeleri, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ettiler. Komisyon üyeleri, komisyonda değerlendirdikleri ekonomik rapor hakkındaki görüş ve önerilerini de TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile paylaştılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X